tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kamil Stoch o lotach: wynik schodzi na drugi plan

– Cieszę się, że ten skok wyglądał inaczej niż te na Kulm – powiedział Kamil Stoch, który zajął drugie miejsce w jedynej serii treningowej przeprowadzonej w czwartek w Oberstdorfie. Na skoczni imienia Heiniego Klopfera nie odbyły się kwalifikacje, przeniesione na piątek. Transmisja od 14:25 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji oraz od 15:45 w TVP1.
Kamil Stoch: odzyskałem świeżość, zwłaszcza w głowie
Kamil Stoch (fot. Getty)

HORNGACHER WYBRAŁ SKŁAD NA KONKURS INDYWIDUALNY

Stoch po szlemie w Turnieju Czterech Skoczni pojechał do Tauplitz na zawody Pucharu Świata. Tam zajął dopiero 23. miejsce i narzekał na zmęczenie psychiczne po trudach wcześniejszych zmagań. Pierwszy trening przed mistrzostwami świata zakończył jednak na drugim miejscu. Lepszy był jedynie Daniel Andre Tande. Polak podzielił się przemyśleniami w rozmowie z Michałem Regulskim.

O pierwszym skoku w Oberstdorfie:
Kazdy skok powyżej 200 metrów cieszy. Cieszę się, że ten skok wyglądał inaczej niż te na Kulm. Odzyskałem świeżość, zwłaszcza w głowie. Wracam na dobre tory.

O odzyskanej pewności siebie:
Nie chcę niczego obiecywać, ani zapowiadać, co ja tu zrobię. Nie o to chodzi. Chcę po prostu skakać z wiarą i przekonaniem, bo o to chodzi w lotach. Wynik schodzi na dalszy plan. Każdy chce latać jak najdalej.

O polskiej drużynie:
Mamy drużynę, jaką wszyscy zbudowali. Drużyna skacze od pewnego czasu super. Postaramy się zrobić to, co do nas należy.

Polacy nie potrafią latać? Pogadajmy po MŚ
Piotr Żyła: wygrałem w piłkarzyki
Puchar Świata w Zakopanem w TVP