0
3
3

Przełamanie Realu. Asensio dał wygraną z Leganes

Real Madryt w końcu triumfuje. Po trzech meczach bez zwycięstwa, mistrzowie Hiszpanii wygrali w czwartek na wyjeździe z Leganes 1:0 w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Króla. Jedyną bramkę tuż przed upływem regulaminowego czasu gry zdobył Marco Asensio. Rewanż w środę na Santiago Bernabeu.
Marco Asensio (fot. PAP/EPA)

Ronaldo żąda podwyżki. "To brak szacunku"

Asensio został bohaterem, ale długo wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem. Śledząc spotkanie, trudno nie było bowiem odnieść wrażenia, że obu zespołom nie zależy na zwycięstwie. Dość powiedzieć, że Real pierwszy celny strzał oddał dopiero w 65. minucie. Tak wcześniej, jak i później, zawodził na całej linii.

Mateo Kovacić (fot. Getty) Przed przerwą "Królewscy" tylko raz stanęli przed szansą na zdobycie bramki, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Leganes fatalne pudło zaliczył Mateo Kovacić. Na boisku nie było już wówczas środkowego obrońcy Realu Jesusa Vallejo, który z kontuzją zszedł do szatni w 14. minucie.

Po zmianie stron obie drużyny trzymały się na dystans do 70. minuty. 120 sekund później Real wypracował sobie okazję do objęcia prowadzenia, lecz Lucas Vazquez z bliskiej odległości trafił prosto w interweniującego Nereo Champagne'a. Chwilę później swoją szansę miało Leganes, ale wtedy świetną paradą popisał się rezerwowy bramkarz Realu, Kiko Casilla.

Gdy już wydawało się, że mecz zakończy się remisem, niespodziewanie bramkę dla drużyny z Madrytu zdobył Marco Asensio. 21-latek wykorzystał dośrodkowanie Theo Hernandeza i ładnym strzałem pokonał zdezorientowanego Champagne'a z siedmiu metrów.

Czwartkowy triumf stawia Real w dobrej pozycji przed przyszłotygodniowym rewanżem. Ten zaplanowany został na środę. Wcześniej zespół Zinedine'a Zidane'a podejmie w niedzielę Deportivo La Coruna w ramach 20. kolejki Primera Division.

KMŚ, finał: Real Madryt – Gremio (skrót)
Oko w oko: Robert Lewandowski
Nieśmiertelni: Ronaldo, Platini, Cannavaro i Jaszyn