tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Były kierowca F1: to wstyd dla sportu, że Kubica przegrał z Sirotkinem

Robert Kubica został kierowcą rezerwowym i rozwojowym Williamsa. Polak będzie wspierał niedoświadczonych – Lance'a Strolla i Siergieja Sirotkina. – Będzie miał wystarczająco dużo szans, żeby udowodnić, że jest w stanie rywalizować na tym pozomie – powiedział Karun Chandhok, który ścigał się z krakowianinem w Formule 1.
Robert Kubica (fot. Getty)

Zmiana w trakcie sezonu? Kubica musi być cierpliwy

Hindus ścigał się w najlepszej serii wyścigowej przez dwa sezony. Nie osiągał jednak dobrych wyników i po sezonie 2011 zakończył starty w F1.

Chandhok jest sceptycznie nastawiony do Sirotkina, który – jego zdaniem – dostał tę posadę tylko, dzięki finansowaniu sponsorów. – To wstyd dla Williamsa. Rosjanin będzie miał jednak wystarczająco dużo okazji, żeby udowodnić swoją przydatność – powiedział.

Karun Chandhok (L), Daniel Ricciardo (P) (fot. Getty) 34-latek doskonale zna się z Kubicą. Obaj rywalizowali ze sobą od 2005 roku. – To świetny gość. W szczycie formy był znakomitym zawodnikiem – przyznał.

– Zespoły nie mogą bazować na tym, co działo się kiedyś. Muszą brać pod uwagę, jak kierowca prezentuje się teraz. To wstyd dla sportu, że Kubica nie został zatrudniony – dodał po chwili.

Na temat Polaka wypowiedział się też Gary Anderson. Były dyrektor techniczny Jordana zwrócił uwagę na sytuację finansową Williamsa.

Siergiej Sirotkin (fot. Getty) – Wszystko rozbiło się o pieniądze. Wierzę w talent Kubicy. Nie sądzę, że można tak po prostu wskoczyć na testy do Renault i Williamsa. Tempo wyścigowe było dobre. Z kolei przejazdy kwalifikacyjne przyjdą z czasem, kiedy Robert złapie pewność w samochodzie – przyznał.

Polak ma zapewniony udział w przedsezonowych testach w Barcelonie. Media spekulują też, że może pojechać w ośmiu piątkowych treningach.

Historia zatoczy koło? Kubica wraca do F1

podobne informacje

Williams potrzebuje pieniędzy. Robert Kubica odda treningi?

Znana przyszłość Kubicy? "Pozostały tylko szczegóły"

Decyzja ws. Kubicy w tym tygodniu? "Brakuje tylko podpisu"

Robert Kubica w Ferrari? "To byłoby spełnienie marzeń"