tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Mali Hiszpanie" i "symfonia gwizdów". Najlepsze cytaty z Pique

Najbardziej kontrowersyjna postać w FC Barcelona, Gerard Pique, przedłużył kontrakt z klubem do 2022 roku. Obrońca słynie z ciętego języka, dumy z bycia Katalończykiem i niechęci do Realu Madryt. Prześledźmy najciekawsze cytaty zawodnika.
Od lewej: Sergio Ramos, Gerard Pique i Leo Messi (fot. Getty Images)

Fani mają dość Ronaldo. Chcą, by odszedł z Realu

"Uważam, że niepodległościowiec może grać w reprezentacji Hiszpanii, bo katalońska kadra nie istnieje" Gerard Pique, kwiecień 2010 roku

Pique publicznie opowiedział się za przeprowadzeniem referendum niepodległościowego w Katalonii, a z jego słów można było wyczuć, że sam zaznaczy odpowiedź "tak". "Przyszłość jest w naszych rękach", pisał w grudniu 2017 roku na Twitterze. Mimo tego nie widzi nic dziwnego w reprezentowaniu barw Hiszpanii, przynajmniej do czasu aż Katalonia uzyska niepodległość.

"Nie można wątpić w mój wkład w reprezentację. Gram dla niej od piętnastu lat i jest moją rodziną" Gerard Pique, październik 2017 roku

Co więcej, Pique podkreślał, że w reprezentacji czuje się dobrze. Traktuje ją jak swój zespół, w którym występuje od lat i nieco odrywa od kwestii narodowościowych. O jego przywiązaniu do kadry ma świadczyć poziom występów.

"Mali Hiszpanie – wygraliśmy waszą ligę, a teraz zdobędziemy Puchar waszego Króla" Gerard Pique, kwiecień 2011 roku

Pogardliwy stosunek wobec Hiszpanii Pique wyraził w 2011 roku. Po meczu z Realem Madryt na Santiago Bernabeu wypowiedział powyższe słowa w stadionowym tunelu. Ostatnią rzeczą, która bije z tych słów, jest przywiązanie do hiszpańskiej tradycji.

"Arbeloa nie jest moim przyjacielem. To znajomy, zna-jomy, ale nie przyjaciel" Gerard Pique, grudzień 2015 roku

Były obrońca Realu, Alvaro Arbeloa, uchodzi za wroga Pique. Między panami często dochodziło do niewybrednych wymian zdań na Twitterze. Katalończyk odniósł się do niego, stosując grę słów. Po hiszpańsku znajomy to "conocido", ale Gerard przeciągnął to słowo, dzieląc je na "cono", to znaczy "szmata", i "cido" czyli "kwas".

"Niech Bernabeu mnie wygwizduje. Dla mnie tamtejsze gwizdy są jak symfonia" Gerard Pique, wrzesień 2015 roku

Niechęć do odwiecznych rywali Barcelony jest wręcz przypisana Pique. Obrońca dostarczył więcej ostrych cytatów na temat Królewskich. "Zawsze pragnę ich przegranej. Nie będę za to przepraszać" czy "świętujmy, niech w Realu dostaną cholery", to także jego słowa.

To koniec! Ronaldinho żegna się z futbolem

podobne informacje

El Clasico: Pique zareagował na wyzwiska w kierunku Ramosa [wideo]

Hiszpańskie media po El Clasico. "Real zmiażdżony" i "śmiercionośna ręka"

"Niech selekcjoner przejrzy na oczy". Trwa kampania w sprawie Alby

Wymuszona zmiana Pique. Na trening luksusowym rowerem