Margaret Court Arena, Melbourne Park
Australia
Pojemność: 7500

Australian Open: porażka Ostapenko w 3. rundzie

Reprezentantka Łotwy Jelena Ostapenko, rozstawiona z numerem siódmym, odpadła z wielkoszlemowego Australian Open. Triumfatorka ubiegłorocznego French Open przegrała w 3. rundzie z Estonką Anett Kontavei (nr 32.) 3:6, 6:1, 3:6.
Anett Kontaveit i Jelena Ostapenko (z prawej, fot. Getty Images)

20-letnia Ostapenko poprosiła o przerwę po zakończeniu pierwszego seta. Wówczas opatrzono jej lewe udo. W drugiej odsłonie grała znacznie lepiej, ale w trzeciej znów oddała inicjatywę o niespełna dwa lata starszej rywalce.

Niespodziewana triumfatorka French Open ma nieudany początek sezonu. W turniejach w Shenzhen i Sydney przegrała pierwsze mecze. Kontaveit nigdy wcześniej nie przebrnęła nawet pierwszej rundy Australian Open.

Dzięki piątkowemu zwycięstwu powtórzyła najlepszy wynik w karierze w Wielkim Szlemie – w 4. rundzie była też w US Open w 2015 roku. Kolejną rywalką Estonki będzie Hiszpanka Carla Suarez Navarro, która w pierwszej rundzie wyeliminowała Magdalenę Fręch.