tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Świerczok odchodzi z Zagłębia. Zagra z Jackiem Góralskim

Jakub Świerczok nie jest już zawodnikiem grającego w piłkarskiej ekstraklasie KGHM Zagłębia Lubin. Napastnik wiosną będzie bronił barw mistrza Bułgarii – Łudogorca Razgrad.
Jakub Świerczok (fot. PAP)

Z Serie A do Zabrza. Wzmocnienie Górnika

O transferze Świerczoka poinformował w piątek na swojej stornie internetowej klub z Lubina. "25-latek zdecydował się na zmianę barw klubowych i karierę będzie kontynuował w Bułgarii. Tamtejszy Łudogorec Razgrad zdecydował się na wykupienie zawodnika z naszego klubu" – napisano.

Świerczok trafił do Zagłębia latem 2017 roku. Jesienią prezentował sią na tyle dobrze (16 goli w 21 meczach), że dostał powołanie do reprezentacji Polski i wystąpił w dwóch spotkaniach. Swoją grą zwrócił na siebie uwagę też mistrza Bułgarii, który postanowił skorzystać z zapisu w kontrakcie napastnika i go wykupił (koło 1 mln euro).

Dla 25-letniego napastnika nie będzie to pierwsza zagraniczna przygoda z piłką. Wiosną 2012 roku trafił do FC Kaiserslautern, ale niemieckiej ligi nie podbił i szybko wrócił do Polski. Przed przejściem do Zagłębia był zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz, Górnika Łęczna i GKS Tychy.

W Łudogorcu występuje już inny reprezentant Polski Jacek Góralski. Mistrz Bułgarii jest liderem w krajowej lidze z punktem przewagi nad CSKA Sofia.

podobne informacje

Od Cionka po Pazdana. Kto ma szansę powrotu do reprezentacji Polski?

Pierwszy gol Świerczoka w sezonie dla Łudogorca

Jacek Góralski i Jakub Świerczok będą mieli nowego trenera

Liga Europejska: trzech Polaków na placu, aż pięć goli w Lipsku