ME: koszmarne ostatnie minuty. Czesi przegrali z Niemcami

Doświadczeni bramkarze po raz kolejny bohaterami reprezentacji Niemiec. Dzięki znakomitym interwencjom Silvio Heinevettera i Andreasa Wolffa oraz aż ośmiu bramkom Steffena Faetha Niemcy wygrali z Czechami 22:19 (9:10) w meczu drugiej rundy rozgrywanych w Chorwacji mistrzostw Europy. Transmisja turnieju w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Leos Petrovsky (L) i Silvio Heinevetter (P) (fot. PAP)

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w TVP Sport i aplikacji

W środę w drugim występie w drugiej rundzie mistrzostw Niemcy tylko zremisowali z Macedonią. Zagrali słabo, a uratowany punkt zawdzięczali rewelacyjnej postawie Silvio Heinevettera.

ME: niesamowita końcówka meczu Niemcy – Macedonia Doświadczony bramkarz był także najjaśniejszym punktem drużyny w piątkowym starciu z Czechami.

W pierwszym kwadransie, po wyrównanej, twardej walce i solidnej grze w obronie żaden z zespołów nie zdołał zbudować przewagi większej niż jedno trafienie. W końcu jednak koszmarny przestój zanotowali Niemcy, którzy przez ponad osiem minut nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Notowali za to sporo strat i fauli w ataku.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Czesi wyszli na prowadzenie 10:8, a dwie minuty kary złapał Paul Drux.

Różnica byłaby jeszcze większa, gdyby nie wspomniany Heinevetter oraz Steffen Faeth, który przed przerwą rzucił pięć bramek.

ME 2018: kontrowersyjna końcówka. Karny dał remis Niemcom Druga odsłona spotkania także dość długo należała do Czechów. Sił i skuteczności wystarczyło im jednak tylko do 50. minuty. Przy prowadzeniu 18:16 w ich grze coś się zacięło. Stracili pięć bramek z rzędu. Sami z kolei nie potrafili pokonać Andreasa Wolffa, który zmienił w bramce Heinevettera.

O ile Niemcy przez całe spotkanie grali zdecydowanie poniżej oczekiwań, o tyle Czesi jeden krótki kryzys w najważniejszym momencie przypłacili porażką, która bardzo komplikuje im drogę do fazy pucharowej turnieju.

Po trzech kolejkach drugiej rundy mają na koncie tylko jedno zwycięstwo i dwie porażki. Niemcy dwa razy zremisowali i raz wygrali.