22 Mads Mensah Larsen 1
14 Anders Zachariassen 1 1
4 Magnus Landin

ME: Słowenia bez szans. Pewna wygrana Danii

Szczypiorniści reprezentacji Danii wygrali 31:28 (16:14) ze Słowenią w trzecim meczu drugiej rundy rozgrywanych w Chorwacji mistrzostw Europy. Zwycięstwo aktualnych mistrzów olimpijskich ani przez chwilę nie było zagrożone. Najwięcej bramek dla zwycięskiej ekipy – dziesięć – rzucił Lasse Svan.
Lasse Svan (fot. PAP)

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w TVP Sport i aplikacji

Duńczycy od początku turnieju grają mało efektownie, ale do bólu skutecznie. Wpadkę zaliczyli tylko w starciu z Czechami. W pozostałych spotkaniach prezentowali się solidnie w obronie i wystarczająco efektywnie w ataku.

Marko Bezjak (L) i Rasmus Lauge Schmidt (P) (fot. PAP) Nie inaczej było w piątek. Od pierwszych minut to Duńczycy dyktowali warunki, choć różnica dzieląca oba zespoły nie przekraczała dwóch trafień.

W meczu dobrych formacji ofensywnych Słoweńcy na prowadzenie wyszli tylko raz (12:11), co w największym stopniu zawdzięczali Misze Zarabecowi, który w pierwszej połowie pokonał Niklasa Landina pięciokrotnie.

Ostatecznie jednak na przerwę schodzili z dwiema bramkami straty (14:16).

Lasse Svan (fot. PAP) Po przerwie spotkanie nadal mogło podobać się kibicom, ale emocji związanych z końcowym rezultatem było jak na lekarstwo. Wygrana Duńczyków pozostała niezagrożona.

Doskonałe spotkanie rozgrywał Lasse Svan. Tradycyjnie też wysoki procent skutecznych interwencji utrzymywał Landin.

Duńczycy prowadzą w tabeli grupy II i są na dobrej drodze do kolejnej fazy turnieju. Tego samego nie mogą powiedzieć Słoweńcy, którzy z jednym punktem na koncie zamykają tabelę.