Horngacher podał skład na konkurs drużynowy MŚ

Stefan Horngacher ogłosił skład, który wystąpi w niedzielnym konkursie drużynowym mistrzostw świata w lotach na skoczni Heiniego Klopfera w Oberstdorfie. Transmisja od 15:30 w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji.
Stefan Horngacher: skład na "drużynówkę" bez zmian
Dawid Kubacki (fot. PAP/EPA)

MŚ W LOTACH: ZOBACZ WSZYSTKIE SKOKI KAMILA STOCHA

W zawodach wystąpią: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch – zapowiedział Horngacher w rozmowie z Michałem Regulskim. To oznacza, że trener postawił na tych samych zawodników, co w zawodach indywidualnych. Każdy z Polaków zajął w Oberstdorfie najwyższe miejsce w mistrzostwach świata w lotach w karierze.

Miejsca w składzie nie wywalczył zatem Maciej Kot, który na skoczni Heiniego Klopfera skakał w czwartek na treningach, a także w piątek i sobotę, gdy wcielił się w rolę przedskoczka.

Polacy będą jednymi z faworytów do medalu. Do tej pory biało-czerwoni nigdy nie stali na podium konkursu drużynowego mistrzostw świata w lotach.

W sobotę Stoch wywalczył srebro zmagań lotników. Zwyciężył Norweg Daniel Andre Tande, a brąz zdobył Richard Freitag. Kubacki był 10., Hula 13., a Żyła 17.

Kamil Stoch: nie można mieć wszystkiego
Daniel Andre Tande: czułem się bardzo pewnie
MŚ w Oberstdorfie: skok Stefana Huli (III seria)
MŚ w Oberstdorfie: skok Piotra Żyły (III seria)
MŚ w Oberstdorfie: skok Kamila Stocha (III seria)