tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Reprezentant Polski w Premier League!

Kolejny reprezentant Polski zagra w Premier League. Jarosław Jach zostanie piłkarzem Crystal Palace, obecnie 13. drużyny w lidze. Umowa nie została jeszcze podpisana, ale finalizacja transakcji pozostaje formalnością. Anglicy zapłacą Zagłębiu Lubin trzy miliony euro.
Jarosław Jach (fot. Getty Images)

Nie tylko oczy zielone… Heavy metal futbol

Jach był bliski transferu do Crystal Palace już przed tygodniem. Rozbieżności między klubami wynosiły mniej niż 400 tysięcy. Lubinianom udało się wynegocjować satysfakcjonującą ich kwotę, którą uzupełnią kolejne bonusy związane z występami w lidze angielskiej czy procentami od kolejnej sprzedaży.

Zawodnik od dłuższego czasu chciał odejść z Zagłębia. Jak sam przyznawał – szukał nowych wyzwań. Jednocześnie zależało mu, by dotychczasowy pracodawca sporo zarobił na transferze.

Jarosław Jach (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

W czwartek Jach wyleciał na testy medyczne do FC Ingolstadt. Czwarty zespół 2. Bundesligi marzy o powrocie do tamtejszej ekstraklasy. Polak miał być częścią tego projektu i – jak Marcin Kamiński – najpierw zdobyć doświadczenie na zapleczu, a następnie być podstawowym zawodnikiem poziom wyżej.

Z Niemiec obrońca udał się prosto do Anglii, gdzie kolejny raz przeszedł testy medyczne. W sobotę pozostawało jedynie ustalenie warunków kontraktu oraz dopięcie ostatnich szczegółów dotyczących kwoty transferu.

Propozycja z Anglii wprawiła Jacha w spore zakłopotanie. Byłym stoperem Zagłębia mocno interesuje się Adam Nawałka. Defensor zadebiutował już w reprezentacji Polski podczas meczu z Urugwajem (0:0), zbierając pochlebne opinie. Pozytywnie oceniano go również po porażce z Meksykiem (0:1).

Zagłębie zimą straciło dwóch ważnych piłkarzy. Wcześniej Łudogorec Razgrad zapłacił za Jakuba Świerczoka 750 tysięcy euro.

Mecz towarzyski Polska – Meksyk (skrót)
Czy transfer do Premier League to dobry kierunek dla Jarosława Jacha?
Czy transfer do Premier League to dobry kierunek dla Jarosława Jacha?
  • 60.9%TAK
  • 39.1%NIE

podobne informacje

Problem na środku obrony. Grają słabo albo nie grają wcale

Od Cionka po Pazdana. Kto ma szansę powrotu do reprezentacji Polski?

Jarosław Jach, piłkarz Rizesporu: poznałem Erdogana

Jarosław Jach zmienia klimat. Z Anglii na Bliski Wschód