30 Torbjoern S. Bergerud
23 Goeran Soegaard Johannessen 3 2
5 Sander Sagosen 8 3

ME: gospodarze nie dali szans Norwegom

Szczypiorniści reprezentacji Chorwacji wygrali z Norwegią 32:28 (17:15) w meczu drugiej rundy mistrzostw Europy. Zwycięstwo gospodarzy, którzy znakomicie rozpoczęli spotkanie, ani przez chwilę nie było zagrożone. Tym samym udanie zrewanżowali się za porażkę w półfinale MŚ 2017. W innym sobotnim spotkaniu Francja wygrała ze Szwecją 23:17 (10:8)
Manuel Strlek (fot. PAP/EPA)

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w TVP Sport i aplikacji

Chorwaci bardzo szybko zbudowali przewagę. Po kilku minutach prowadzili 6:3. Prezentowali typowy dla siebie styl – każdy błąd Norwegów w ataku karcili błyskawicznymi kontrami.

Po kwadransie gry drużyna Lino Cervara prowadziła już 9:5. Norwegom jeszcze przed przerwą udało się co prawda zniwelować straty do dwóch trafień, ale to było wszystko, na co było ich stać tego dnia.

Na prowadzenie nie wyszli ani raz w całym spotkaniu. Nie udało im się też doprowadzić do remisu. Najbliżej byli przy stanie 19:18. Chwilę później, w 40. minucie rywalizacji, było już jednak 24:20 dla Chorwatów.

Niesamowita obrona Stevanovicia!

Norwegowie razili nieskutecznością w ofensywie. Co prawda rozgrywający świetnie współpracowali z Bjarte Myrholem, ale ten także trafiał do siatki w zaledwie co drugiej próbie.

Drużynie ze Skandynawii nie pomogli też w sobotę bramkarze. Podczas gdy Ivan Stevanović kilka razy w ważnych momentach potrafił zatrzymać Sandera Sagosena czy Kenta Robina Toennesena.

Ostatnią szansę na odwrócenie losów spotkania Norwegowie mieli w 48. minucie. Przy podwójnym wykluczeniu dla rywali zgubili jednak piłkę i po kontrze Ivana Cupicia przegrywali już 24:29.

To druga turniejowa porażka Norwegów, którzy na otwarcie mistrzostw minimalnie ulegli Francuzom.