3
:
1
1:0
30'Fabio Quagliarella
60'Fabio Quagliarella
68'Fabio Quagliarella

Sampdoria nie dała szans Fiorentinie. Świetni Polacy

To się nazywa rehabilitacja! Po sensacyjnej porażce z ostatnim w tabeli Benevento, Sampdoria Genua wygrała w niedzielę z Fiorentiną 3:1 (1:0). Wszystkie bramki zdobył Fabio Quagliarella, ale z dobrej strony pokazali się też Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Grał również Dawid Kownacki, jednak nie może być w pełni zadowolony ze swojego występu.
Bartosz Bereszyński (fot. Getty)

Wygrana mimo kłopotów. Zieliński w pierwszej "11"

20-latek rozpoczął niedzielne spotkanie w pierwszym składzie i już w 19. minucie powinien był otworzyć wynik meczu. Piłkę na trzeci metr zgrał mu Quagliarella, a Kownacki – mając przed sobą niemal pustą bramkę – trafił wprost w rozpaczliwie interweniującego Marco Sportiellę.

Karol Linetty (fot. Getty) Po tej niewykorzystanej szansie polski napastnik nieco przygasł, ale wciąż starał się być aktywny. Na lepszym poziomie grali natomiast Linetty i Bereszyński. Przechwyt w środku pola pierwszego z nich otworzył Sampdorii drogę do drugiej bramki.

Bereszyński natomiast był w ocenie dziennikarzy i kibiców jednym z najlepszych graczy na boisku. Obaj rozegrali 90 minut. Kownacki został zmieniony po niecałej godzinie.

Sampdoria miała pod kontrolą rywalizację niemal od początku meczu. Pierwszego gola Quagliarella zdobył już w 30. minucie, a kolejne dwa dołożył po przerwie − w 60. i 68. minucie. Autorem honorowego trafienia dla gości był Carlos Sanchez.

Dzięki wygranej zespół z Genui umocnił się na 6. miejscu w tabeli Serie A, korzystając jednocześnie na domowej porażce Atalanty Bergamo z Napoli (0:1).

Bereszyński: za pół roku widzę się w Moskwie
Bereszyński do Interu, Kownacki do... Juventusu?