:
2
1:1
41'Thomas Mueller
63'Robert Lewandowski
76'Robert Lewandowski
84'Thomas Mueller
3

Główka pracuje. Świetny mecz Lewandowskiego!

Bayern Monachium pokonał Werder Brema 4:2 (1:1) w meczu 19. kolejki Bundesligi. Po dwa gole strzelili Robert Lewandowski i Thomas Mueller. Polak został tym samym najlepszym zagranicznym strzelcem Bawarczyków w lidze niemieckiej.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

ZOBACZ ZAPIS RELACJI LIVE Z MECZU BAYERN – WERDER

JAK PADŁY GOLE?
0:1 (25') – Eggestein do Krusego, ten ładnie wypatrzył Gondorfa, który w sytuacji sam na sam strzelił między nogami Ulreicha.
1:1 (41') – Znakomita piłka od Boatenga, Mueller przyjmując futbolówkę na klatkę ograł jednego z rywali i efektownym strzałem doprowadził do remisu.
2:1 (63') – dośrodkowanie Jamesa z rzutu rożnego, Lewandowski znakomicie wyszedł w powietrze i strzałem głową pokonał Pavlenkę.
2:2 (74') – dośrodkowanie Krusego z rzutu rożnego i samobój Suele.
3:2 (76') – dośrodkowanie Muellera i Lewandowski po raz drugi pokonał Pavlenkę strzałem głową. Tym razem jednak bramkarz Werderu mógł zrobić więcej.
4:2 (84')
– cudowne podanie Jamesa i Mueller jak Lewandowski po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE?
7' – dośrodkowanie Augustinssona, Kruse strzela głową i trafia w słupek.
57' – blisko gola Lewandowski. Polakowi zabrakło kilku centymetrów.
69' – Lewandowski chciał pokonać Pavlenkę efektownym strzałem piętką, ale bramkarz Werderu jakimś cudem górą w tym pojedynku. Szkoda, bo mogła być piękna bramka.

(fot. PAP/EPA)

BOHATEROWIE MECZU
Wybór prosty – Lewandowski i Mueller. Polak, który z powodu drobnego urazu nie zagrał przed tygodniem z Bayerem Leverkusen, tym razem pojawił się w wyjściowym składzie i już w pierwszym spotkaniu w tym roku zdobył dwie bramki. W Bundeslidze w barwach Bayernu ma już ich na koncie 94 i tym samym został najlepszym zagranicznym strzelcem Bawarczyków w Bundeslidze. Polak wyprzedził w tej klasyfikacji Arjena Robbena. Mueller z kolei dobił dziś do "setki". To piąty piłkarz Bayernu, który dokonał tej sztuki – dołączył do Gerda Muellera (365), Karla-Heinza Rummenigge (162), Rolanda Wohlfahrta (119) oraz Dietera Hoenessa (102).

JAK GRAŁ LEWANDOWSKI?
Przez 57 minut w tle kolegów, gdy jednak zaskoczył, był praktycznie nie do zatrzymania. W 57. minucie zabrakło mu co prawda kilku centymetrów, ale w 63. i 76. już się nie pomylił. I tylko szkoda sytuacji z 69. minuty – po strzale piętką w tylko sobie znany sposób dobrą interwencją popisał się Pavlenka. Tak czy siak Lewandowski zasłużył na "8" (skala 1-10).