1
2
3

PSG poskromione! Piękne gole w Lyonie

Wielkie emocje przyniosło hitowe spotkanie 22. kolejki Ligue 1. Kibice obejrzeli piękne gole, a losy meczu ważyły się do samego końca. Ostatecznie Olympique Lyon pokonał na własnym boisku Paris Saint-Germain 2:1 (1:1). To pierwsze punkty stracone przez paryżan od początku grudnia.
Kylian Mbappe (fot. Getty)

Spokojne zwycięstwo Monaco. Niezły mecz Glika

Poprzednio liderzy tabeli nie wygrali 2 grudnia ze Strasbourgiem (1:2). W tygodniu rozgromili 8:0 Dijon, a cztery gole strzelił Neymar. W Lyonie Brazylijczyk nie mógł jednak zagrać ze względu na uraz uda.

Mecz zaczął się w wymarzony sposób dla gospodarzy. Nabil Fekir z ponad 30 metrów przymierzył z rzutu wolnego. Wykorzystał nieuwagę Alphonse'a Areoli, który wyszedł przed bramkę, spodziewając się dośrodkowania.

Goście już w 8. minucie mogli wyrównać. Zza pola karnego nieznacznie pomylił się Edinson Cavani. Bramkarza rywali zdołał pokonać dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy Layvin Kurzawa, który znakomicie uderzył z woleja.

W drugiej połowie dużo więcej było brutalnej gry. Sędzia pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną. Boisko przed czasem opuścił Dani Alves. Najpierw zaatakował od tyłu Tanguy'a Ndombele'a, za co sędzia chciał go tylko upomnieć. Brazylijczyk głośno protestował, przez co został wyrzucony z boiska.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, kapitalnym uderzeniem popisał się Memphis Depay. Holender potężnie strzelił zza pola karnego i zapewnił swojej drużynie niespodziewane zwycięstwo. Lyon jest drugi i dzięki wygranej zmniejszył stratę do lidera do ośmiu punktów.