76 Mikalai Aliokhin 1 1 1
74 Viachaslau Bokhan 2
95 Vadim Gayduchenko 3 1

ME: Szwedzi przedłużyli nadzieję na awans

Reprezentacja Szwecji pokonała Białoruś 29:20 w meczu grupy I mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Skandynawowie przedłużyli swoje nadzieje na awans do półfinału. W ostatniej kolejce fazy grupowej zmierzą się z Norwegią.
Jesper Nielsen (fot. PAP/EPA)

Białorusini rozegrali w poniedziałek jedno ze słabszych spotkań na mistrzostwach Europy. Popełnili 15 strat, mieli też ogromne problemy ze skutecznością. W bramce Szwedów doskonale spisywał się Andreas Palicka, który obronił 20 z 40 rzutów. Zasłużenie został najlepszym zawodnikiem spotkania.

Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, którą Skandynawowie wygrali 16:11. W drugich trzydziestu minutach spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W ataku świetnie spisywali się Jesper Nielsen, Hampus Wanne i Albin Lagergren.

Szwedzi mają nadal szansę na awans do półfinału. Muszą pokonać w ostatniej kolejce Norwegów oraz liczyć na korzystny wynik w spotkaniu pomiędzy Francją a Chorwacją.