0
3
3

Juventus nie zachwycił. Czujna gra Szczęsnego

Juventus pokonał Genoę 1:0 w spotkaniu 21. kolejki Serie A. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski nie miał jednak zbyt wiele pracy. Zwycięską bramkę zdobył Douglas Costa w pierwszej połowie.
Wojciech Szczęsny (fot. Getty)

Mundialowy radar. Cicho o aferze reprezentantów

JAK PADAŁY BRAMKI?
16' (1:0). – Mario Mandzukić idealnie dograł piłkę do Douglasa Costy, który uprzedził bramkarza gości. Mattia Perin miał szansę na udaną interwencję, ale był minimalnie spóźniony...

JAK MOGŁY PAŚĆ BRAMKI?
8' – Gonzalo Higuain został sfaulowany tuż przed polem karnym gości. Do piłki podszedł Miralem Pjanić, który uderzył w środek bramki. Czujny Perrin odbił piłkę do boku, mimo że strzał nie należał do najlżejszych.
64' – Po centrze Stephana Lichtsteinera obrońcy Genoi w ostatniej chwili wybili piłkę z pola karnego.
81' – Zakotłowało się pod bramką Juventusu. Mało brakowało, żeby Andrea Bertolacci znalazł się w idealnej sytuacji do strzelenia gola.

JAK GRAŁ WOJCIECH SZCZĘSNY?
Polak nie miał zbyt wielu sytuacji do wykazania się. Piłkarze Juventusu przez większość spotkania utrzymywali się przy piłce, a Szczęsny był biernym obserwatorem wydarzeń na boisku. W 51. minucie Polak czujnie wyszedł do dośrodkowania. Musiał cały czas utrzymywać koncentrację, bo Genoa momentami wychodziła z groźnymi kontrami. Akcje gości kończyły się jednak na 20-30 metrze przed bramką gospodarzy.