ME: przedłużone nadzieje Słoweńców na awans

Niespodzianka w pierwszym wtorkowym meczu fazy zasadniczej rozgrywanych w Chorwacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści reprezentacji Słowenii pokonali Hiszpanię 31:26 (13:12), zachowując dzięki temu szansę na awans do kolejnej rundy turnieju.
Raul Entrerrios (L) i Urh Kastelic (P) (ot. PAP)

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w TVP Sport i aplikacji

Słoweńcy, którzy w mistrzostwach spisują się na razie zdecydowanie poniżej oczekiwań, starcie z Hiszpanami zaczęli znakomicie. Po kilku minutach prowadzili 5:2. Przewagę roztrwonili jednak błyskawicznie. Po chwili przegrywali już 6:7.

Odlot Słoweńców w meczu z Hiszpanią! Do końca pierwszej połowy żadnej z ekipy nie udało się zbudować większej przewagi. Hiszpanie grali skutecznie w ataku, ale zdecydowanie brakowało im wsparcia ze strony bramkarza. Słoweńcy za to długo budowali akcje, w dodatku aż przez sześć minut musieli radzić sobie w osłabieniu.

To do nich należał jednak początek drugiej odsłony spotkania. Znakomicie wykorzystali cztery z rzędu straty rywali i odskoczyli na 19:15.

W dalszym ciągu największą różnicę robili bramkarze. Podczas gdy Rodrigo Corrales notował zaledwie 25 procent skutecznych interwencji, jego vis a vis – Urh Kastelić utrzymywał ponad 40 procent skuteczności.

W ostatnich dziesięciu minutach Hiszpanie musieli w dodatku radzić sobie bez Virana Morrosa, który zobaczył czerwoną kartkę (z gradacji kar).