4 Jan Landa 3
17 Stanislav Kasparek 6 1 1
39 Jakub Svitak

ME: porażka Macedończyków na własne życzenie

Po dramatycznej końcówce i fatalnych błędach szczypiorniści reprezentacji Macedonii przegrali z Czechami 24:25 (13:11) w meczu fazy zasadniczej rozgrywanych w Chorwacji mistrzostw Europy. W drugim wtorkowym spotkaniu grupy II Słowenia pokonała Hiszpanię 31:26.
Od lewej: Ace Jonovski, Ondrej Zdrahala i Filip Taleski (fot.PAP)

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w TVP Sport i aplikacji

Macedończycy, którzy w przypadku wygranej mogli awansować na drugie miejsce w tabeli, znakomicie rozpoczęli wtorkową rywalizację. Po szybkich kontrach i bramkarz skrzydłowych prowadzili 4:1, a w ich bramce świetnie spisywał się Borko Ristovski.

Dobitka lajatącego Manaskowa w starciu z Czechami Zbudowaną w pierwszych minutach przewagę utrzymywali przez niemal cały mecz. Na przerwę schodzili z prowadzeniem 13:11. Po niej nadal dyktowali warunki na parkiecie.

Czesi grali wolno, w ataku razili nieskutecznością. O ile bliżej końcowej syreny potrafili poukładać grę, o tyle szybko grający Macedończycy zaczęli wyraźnie opadać z sił.

W 49. minucie przy stanie 22:19 dwie minuty kary otrzymał Velko Markoski. Właśnie w tym momencie zaczęły się problemy szczypiornistów z południa Europy. Na sześć minut przed końcem meczu rzut karny zmarnował Kirył Łazarow, a po trafieniu Pavla Horaka Czesi wyszli na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie.

Porażka będzie kosztowała Macedończyków bardzo dużo. Ich szanse na awans do kolejnej rundy turnieju już są minimalne, a w ostatniej kolejce fazy zasadniczej zmierzą się ze znakomicie grającymi Duńczykami. Czesi z kolei zagrają ze Słowenią.