2
0
0

Drugoligowiec walczył do końca, ale w finale zagra City

Manchester City wygrał na wyjeździe z Bristolem City 3:2 (1:0) i po wygranej 5:3 w dwumeczu zameldował się w finale Carabao Cup, czyli Pucharu Ligi Angielskiej. W środę lider Premier League pozna rywala – będzie nim Arsenal lub Chelsea.
Kevin De Bruyne (L) i Bernardo Silva (fot. Getty)

Manchester United wyprzedził potęgi. Finansowy gigant

Na swój 500. mecz w roli trenera w seniorskiej piłce Pep Guardiola wystawił niemal "galową" jedenastkę City – w pierwszym składzie wybiegli m.in. Kevin De Bruyne, David Silva, Leroy Sane i Sergio Aguero. Widać było, że lider Premier League nie zamierza lekceważyć drugoligowca.

Marlon Pack (fot. Getty) Nic więc dziwnego, że od początku zarysowała się przewaga gości. Piłkarze Bristolu praktycznie ani razu nie sprawdzili umiejętności Claudio Bravo. Widać było, że są jedyną drużyną w czterech najwyższych ligach w Anglii, która nie strzeliła jeszcze gola w 2018 roku.

Gol na 0:1 padł w 43. minucie, a strzelił go Leroy Sane po przebojowej akcji Bernaro Silvy. 2:0 dla Citizens było cztery minuty po przerwie – po podaniu De Bruyne'a akcję pewnie wykończył Aguero. W 64. minucie gospodarze się jednak przełamali – po złym wybiciu Johna Stonesa i sprytnym podaniu Jamie'ego Patersona bramkę głową zdobył Marlon Pack.

Druga połowa była dużo lepsza, ale długo wydawało się, że skończy się na wyniku 1:2. W doliczonym czasie padły jednak jeszcze dwa gole – najpierw na 2:2 trafił Aden Flint, a w ostatniej akcji meczu zwycięstwo gościom dał jednak De Bruyne. Przegrana w takich okolicznościach na pewno nie przynosi wstydu dzielnym piłkarzom Lee Johnsona. W drugim półfinale, w środę Arsenal podejmie Chelsea. W pierwszym meczu było 0:0.