tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Boris Becker roztrwonił majątek i zgubił trofea. Tenisista szuka pomocy

Były tenisista Boris Becker, sześciokrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych, jest bankrutem i chce sprzedać zdobyte trofea, aby spłacić długi. Problem w tym, że, jak donosi strona internetowa dziennika "Bild", 50-letni Niemiec... nie może ich znaleźć.
Boris Becker (fot. Getty Images) (fot. Getty Images)

Nadal: trzeba pamiętać, że jest życie poza tenisem

Becker jest najmłodszym w historii zwycięzcą Wimbledonu, w którym triumfował w wieku 17 lat. W całej karierze zwyciężał w 49 turniejach ATP. W 1992 roku sięgnął po złoty medal podczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie w grze podwójnej (jego partnerem był Michael Stich). Teraz usiłuje zebrać wszystkie trofea i wystawić je na aukcji.

Boris Becker podczas Wimbledonu w 1994 roku (fot. Getty) – Części z nich nie da się namierzyć, a pan Becker nie pamięta, gdzie one są. Dlatego zwracamy się do opinii publicznej, aby przekazała wszelkie informacje, które mogą pomóc w zlokalizowaniu tych trofeów, w tym tych za zwycięstwa w Australian Open (1991 i 1996) i Wimbledonie (1985, 1986 i 1989) – napisała w oświadczeniu brytyjska firma, która zajmuje się sprawą bankructwa Niemca.

Zachował tylko statuetkę za triumf w US Open w 1989 roku. Ma nadzieję szczególnie na odzyskanie trofeum za zwycięstwa w Wimbledonie. Liczy, że otrzyma za nie ponad milion euro, co pokryłoby jego długi.

Problemy finansowe rozpoczęły się w 2004 roku, gdy zapłacił francuskiemu urzędowi skarbowemu ponad pół miliona dolarów zaległego podatku. Niedługo później przyznał się do uzależnienia od alkoholu i narkotyków, jednak z tymi nałogami zdołał się uporać.

ESPN umieściło go w gronie 20 najlepszych tenisistów w historii tej dyscypliny sportu. Na kortach zarobił ponad 25 milionów dolarów.

Słowacka fabryka tenisistów. Jak to robią nasi sąsiedzi?

podobne informacje

Kolejni nieobecni podczas French Open

Świetna passa przerwana. Radwańska nie zagra w Paryżu

Radwańska wystartuje w Santa Ponsie

WTA Madryt: Rosolska w ćwierćfinale debla