tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Boris Becker roztrwonił majątek i zgubił trofea. Tenisista szuka pomocy

Były tenisista Boris Becker, sześciokrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych, jest bankrutem i chce sprzedać zdobyte trofea, aby spłacić długi. Problem w tym, że, jak donosi strona internetowa dziennika "Bild", 50-letni Niemiec... nie może ich znaleźć.
Boris Becker (fot. Getty Images) (fot. Getty Images)

Nadal: trzeba pamiętać, że jest życie poza tenisem

Becker jest najmłodszym w historii zwycięzcą Wimbledonu, w którym triumfował w wieku 17 lat. W całej karierze zwyciężał w 49 turniejach ATP. W 1992 roku sięgnął po złoty medal podczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie w grze podwójnej (jego partnerem był Michael Stich). Teraz usiłuje zebrać wszystkie trofea i wystawić je na aukcji.

Boris Becker podczas Wimbledonu w 1994 roku (fot. Getty) – Części z nich nie da się namierzyć, a pan Becker nie pamięta, gdzie one są. Dlatego zwracamy się do opinii publicznej, aby przekazała wszelkie informacje, które mogą pomóc w zlokalizowaniu tych trofeów, w tym tych za zwycięstwa w Australian Open (1991 i 1996) i Wimbledonie (1985, 1986 i 1989) – napisała w oświadczeniu brytyjska firma, która zajmuje się sprawą bankructwa Niemca.

Zachował tylko statuetkę za triumf w US Open w 1989 roku. Ma nadzieję szczególnie na odzyskanie trofeum za zwycięstwa w Wimbledonie. Liczy, że otrzyma za nie ponad milion euro, co pokryłoby jego długi.

Problemy finansowe rozpoczęły się w 2004 roku, gdy zapłacił francuskiemu urzędowi skarbowemu ponad pół miliona dolarów zaległego podatku. Niedługo później przyznał się do uzależnienia od alkoholu i narkotyków, jednak z tymi nałogami zdołał się uporać.

ESPN umieściło go w gronie 20 najlepszych tenisistów w historii tej dyscypliny sportu. Na kortach zarobił ponad 25 milionów dolarów.

Słowacka fabryka tenisistów. Jak to robią nasi sąsiedzi?

podobne informacje

Waszyngton: koniec przygody Hurkacza

Iga Świątek nie zwalnia tempa. Turniejowa "jedynka" odprawiona

Kolejne zwycięstwo Linette. Polka w półfinale

Iga Świątek w drodze na szczyt. "Wujek Nadala się mną interesował"