0
3
3

Puchar Króla: Barcelona odrobiła straty

W środę Real Madryt przegrał u siebie z Leganes (1:2) i odpadł z Copa del Rey. Kibice FC Barcelona nie przeżyli takiego rozczarowania. Mimo że w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Króla przegrali z Espanyolem 0:1, to w rewanżu na Camp Nou wygrali 2:0 i awansowali do półfinału.
Leo Messi (fot. Getty Images)

"Ani ligi, ani pucharu". Zidane: z PSG zagram o posadę

Wydarzenie meczu

Philippe Coutinho zadebiutował w FC Barcelona. Najdroższy piłkarz w historii klubu (przyszedł z Liverpoolu za 142 mln funtów) zmienił w 68. minucie Andresa Iniestę. Brazylijczyk nie wyróżnił się niczym szczególnym, ale należy pamiętać, że wrócił po kontuzji.

Bohater

Cały zespół gospodarzy zagrał na bardzo wysokim poziomie, począwszy od bramkarza, na napastniku skończywszy. Lokalny rywal nie stworzył nawet klarownej okazji do zdobycia bramki i po 25 minutach emocje właściwie się skończyły. W ofensywie najbardziej aktywny był Leo Messi, który ze swobodą dryblował i strzelił drugiego gola. Odrodził się po pierwszym spotkaniu, w którym zmarnował rzut karny.

Antybohater

Pau Lopez nie popisał się przy pierwszej bramce, ale trudno mieć do niego pretensje o porażkę. Na miano antybohatera "zasłużył" Sergio Garcia, który wszedł na boisko w 65. minucie i po siedmiu minutach brutalnie sfaulował Luisa Suareza. Za nadepnięcie na stopę przeciwnika powinien zobaczyć czerwoną kartkę, ale sędzia był pobłażliwy i pokazał mu tylko żółtą.

Jak padły bramki?

1:0 (9') Aleix Vidal dośrodkował z prawej strony, Suarez rzucił się szczupakiem na piłkę i uderzeniem głową skierował ją do bramki.
2:0 (25') Messi przechwycił piłkę przed polem karnym, kopnął lewą nogą z siedemnastu metrów, ta odbiła się jeszcze od obrońcy i zmyliła bramkarza.

Co dalej?

W półfinale, oprócz Barcelony i Leganes, zagrają Sevilla i Valencia. Losowanie par odbędzie się w piątek 26 stycznia. Pierwsze mecze rozegrane zostaną 31 stycznia, natomiast rewanże 7 lutego.