tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Problem Szczęsnego. Na "jedenastkę" w Juve poczeka dłużej?

Wojciech Szczęsny spisuje się świetnie w bramce Juventusu. Pod nieobecność Gianluigiego Buffona zastępuje go w wyjściowym składzie, a w przyszłości ma być jego następcą. Wydawało się, że w kolejnym sezonie będzie miał już pewne miejsce w "jedenastce". Okazuje się jednak, że wcale nie może być tego pewien...
Gianluigi Buffon (fot. Getty Images)

Sędzia przerwał mecz, by piłkarze... mogli się pomodlić

Buffon miał zakończyć karierę po obecnym sezonie, ale skłania się ku zmianie decyzji. Nie wyklucza, że będzie występować o rok dłużej. Bramkarz ma szansę na pobicie rekordu liczby występów w Serie A, tylko jeśli zdecyduje się grać dłużej. Obecnie jest drugi, zagrał w 629 meczach. Wyprzedza go tylko Paolo Maldini z 647 spotkaniami na koncie.

Mam mocne więzi z Andreą Agnellim, prezesem Juventusu. Spotkamy się ocenimy wszystko wspólnie, na spokojnie. Nie lubię niczego wymuszać. Dopóki będę uważany za mocny punkt Juventusu, dopóty będę tu trwać. W innym wypadku skończę – powiedział Buffon. Dla Szczęsnego nie są to dobre informacje, bo działacze klubu zapewniali go, że w kolejnym sezonie jego rola w klubie będzie większa.

W najbliższym czasie Szczęsny wróci na ławkę – Buffon wrócił do treningów, a Massimiliano Allegri zapowiedział, że gdy Włoch będzie zdrowy, to on będzie bronić bramki Juventusu.

podobne informacje

Juventus – Milan 1:0. Ronaldo dał Superpuchar Włoch

Grali kadrowicze: Jan Bednarek i Arkadiusz Milik nadal w wysokiej formie

Puchar Włoch: Juventus w ćwierćfinale, bezrobotny Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny zagra w Pucharze Włoch. Transmisja w TVP Sport!