5
:
2
2:2
20'Robert Lewandowski
25'Jerome Boateng
63'Kingsley Coman
66'Arturo Vidal
90'Sandro Wagner

Bayern – Hoffenheim 5:2. Gol i asysta Lewandowskiego

Niezwykły przebieg miał sobotni mecz na Allianz-Arena. Bayern Monachium po kwadransie przegrywał już 0:2 z TSG Hoffenheim, ale ostatecznie to Bawarczycy wyszli z tej batalii zwycięsko. Spory udział miał w tym Robert Lewandowski – autor gola i asysty.
Robert Lewandowski (fot. PAP/EPA)

BOHATER MECZU: Robert Lewandowski

29-latek miał udział w dwóch golach strzelonych przez Bayern. Najpierw dał bodziec do ataku trafiając na 1:2, a w drugiej połowie mądrze rozprowadził akcję do skrzydła, dzięki czemu Kingsley Coman pomógł gospodarzom wyjść na prowadzenie. To był kolejny świetny mecz w wykonaniu polskiego napastnika.

Najlepsi w historii Bayernu. Wśród nich Lewandowski

Kingsley Coman oraz David Alaba (fot. PAP/EPA) JAK PADŁY BRAMKI?

3' (0:1) Serge Gnabry wykonywał rzut karny, ale świetnie poradził sobie z jego strzałem Sven Ulreich. Wobec dobitki Marka Utha był już jednak bezradny.
12' (0:2) Gnabry precyzyjnie kopnął po ziemi zza pola karnego. Bramkarz bez szans.
21' (1:2) Kimmich nieczysto trafił w piłkę, ale przytomnie zachował się Robert Lewandowski, który zmienił tor jej lotu i pokonał Olivera Baumanna.
25' (2:2) Niepilnowany Jerome Boateng z najbliższej odległości uderzył głową i doprowadził do wyrównania.
55' (3:2) Lewandowski otrzymał podanie przed polem karnym obrócił się i odegrał do Kingsleya Comana, który niezbyt mocnym, ale niezwykle precyzyjnym strzałem zdobył bramkę.
67' (4:2) Mądrze ustawił się w polu karnym Arturo Vidal i uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie z bocznego sektora.
90' (5:2) Rafinha zagrał płasko wzdłuż bramki, a Sandro Wagner wślizgiem zdobył pierwszą bramkę po powrocie do Bayernu..

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

2' Nieprzyjemny strzał zza pola karnego oddał David Alaba, ale Baumann zdołał chwycić piłkę.
38' Znów próbował Austriak, tym razem prawą nogę. Kopnął jednak minimalnie niecelnie.
41' Vidal uciekł obrońcom i z około 18 metrów próbował zaskoczyć bramkarza. Zabrakło niewiele, by trafił tuż przy samym słupku.
55' "Lewy" sprytnie pozbył się kryjącego go obrońcy i strzałem z woleja chciał wykończyć akcję. Kopnął jednak nieczysto.

Radość piłkarzy Schalke (fot. PAP) NA INNYCH BOISKACH

Za nami niezwykle ciekawie popołudnie w Bundeslidze. Borussia Dortmund sensacyjnie zremisowała na Signal-Iduna Park 2:2 z SC Freiburg. Ozdobą tego spotkania był drugi gol dla gości – Nils Petersen przechwycił piłkę około 30 metrów od bramki gości i przelobował Romana Buerkiego. Punkty stracił też RB Lipsk, który tylko zremisował 1:1 z Hamburgerem SV. Na pozycję wicelidera powróciło Schalke – "Królewsko-Niebiescy" pokonali 2:0 VfB Stuttgart. Punkt zdobyło FC Koeln. Kozły zremisował z Augsburgiem (1:1).

Łukasz Piszczek (Fot. Getty Images) OCENY SPORT.TVP.PL

Robert Lewandowski – 8
Obrońcy Hoffenheim nie potrafili upilnować Polaka, który szukał piłki nie tylko w polu karnym – często pojawiał się bowiem również na skrzydłach. Świetny występ okrasił golem i asystą.

Marcin Kamiński – 6
Spisał się przeciętnie – tak jak i całą defensywa VfB. Nie popełnił rażących błędów, ale też nie zapobiegł straconym bramkom. Piłkarze Schalke zdecydowanie zbyt często dochodzili do okazji strzeleckich.

Łukasz Piszczek – 6
Nie wyróżnił się a tle słabej tego dnia Borussii. Nie zawiniłbym przy żadnym z goli, ale był też niezbyt efektywny w ofensywie.

Rafał Gikiewicz – 7
Drugi z rzędu dobry mecz "Gikiego". Choć nie miał wiele pracy, to brawa należą mu się przede wszystkim za świetną interwencję przy strzale Jadona Sancho.