tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nie tylko piękne bramki. Zobacz TOP5 interwencji ME!

Złoto dla Hiszpanów, srebro dla Szwedów, brąz dla Francuzów. Znamy finałowe rozstrzygnięcia mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych 2018. Turniej obfitował w wiele efektownych akcji, nie tylko w ataku. Przytomnością umysłu i znakomitym przygotowaniem fizycznym wykazali się również obrońcy i bramkarze. Zobacz 5, naszym zdaniem, najbardziej spektakularnych interwencji tegorocznego Euro.
Rodrigo Corrales podczas półfinału Francja – Hiszpania (fot. Getty Images)

Hiszpanie mistrzami Europy. Czterech z nich zna... język polski

5. Borut Mackovsek (Słowenia – Hiszpania)

Mackovsek rzucił w tym spotkaniu 4 bramki. Słoweńcy sensacyjnie zwyciężyli 31:26, rozgrywając znakomite zawody. W bramce drużyny z Bałkanów imponował Urh Kastelić, lecz interwencja meczu należała do lewego rozgrywającego Celje Pivovarna Lasko.

Słoweński bombardier wyręczył bramkarza

4. Aleks Dujszebajew (Hiszpania – Szwecja)

Tuż po kapitalnym trafieniu Raula Entrerriosa w meczu o złoto, Szwedzi szybko wznowili grę ze środka parkietu, oddając rzut w kierunku bramki rywali. Między słupki nie zdążył wrócić Arpad Sterbik, więc na ofiarną interwencję zdecydowali się Dujszebajew i David Balaguer. Piłkę w znakomitym stylu udało się odbić pierwszemu z nich.

Akcja finału! Tak Hiszpanie sięgnęli po złoto

3. Niklas Landin (Dania – Niemcy)

Podobny schemat akcji. Tuż po stracie bramki rzut z połowy pola gry wykonali Niemcy. Tym razem z paradą zdążył bramkarz, Niklas Landin, grający na co dzień w THW Kiel.

ME, Dania – Niemcy: niesamowity powrót Landina

2. Rodrigo Corrales (Hiszpania – Francja)

Zazwyczaj rzuty w okolice twarzy bramkarzy kończą się przerwaniem gry i szybkimi przeprosinami atakującego. Corrales po odbiciu piłki posłanej ze skrzydła przez Luca Abalo nie ucierpiał na tyle mocno, by konieczna była pomoc medyczna. Między innymi dzięki grze byłego bramkarza Orlen Wisły Płock Hiszpanie awansowali do finału w imponującym stylu.

ME, Hiszpania – Francja: "szalony" Corrales broni... czołem

1. Rune Dahmke (Niemcy – Dania)

Pierwotnie skrzydłowy reprezentacji Niemiec miał w ogóle nie wystąpić na parkietach w Chorwacji. Do zespołu dołączył w trakcie turnieju. Niemcy przegrali różnicą jednej bramki, lecz Dahmke mógł zaliczyć swój występ do udanych. Na nieco ponad dwie minuty przed końcową syreną ofiarnym padem sparował piłkę rzuconą z okolic pola bramkowego przeciwników.

Emocjonująca końcówka meczu Niemcy – Dania

podobne informacje

ME: Hiszpania – Szwecja w finale. Dania – Francja o brąz [transmisja]

Hit na koniec pierwszej fazy ME. Transmisje w TVP Sport

ME: Niemki zachwycone metodami Bieglera

Trener Macedończyków: trochę nam smutno...