tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Brodnicka powalczy z Kuehne o zawodowe mistrzostwo świata WBO

Ewa Brodnicka (Tymex Boxing Promotion) powalczy wiosną w Polsce z Niemką Ramoną Kuehne o zawodowe mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej – poinformował promotor pięściarki Mariusz Grabowski.
(fot. Getty Images)

W poniedziałek w Budapeszcie rozstrzygnięty został przetarg na organizację pojedynku o pas mistrzyni World Boxing Organization. Nasza oferta okazała się lepsza, wygraliśmy pierwszą bitwę i zorganizujemy prestiżową walkę. Prawdopodobnie odbędzie się w połowie kwietnia, to byłby optymalny termin – powiedział Grabowski.

Niepokonana na profesjonalnych ringach 33-letnia Brodnicka (rekord 14-0) jest posiadaczką tzw. tymczasowego pasa WBO. Pełnoprawna mistrzyni tej federacji to Kuehne (26-1), która w środę 31 stycznia skończy 38 lat.

Mistrzyni kontra mistrzyni tymczasowa. Tak wygląda prawdziwy sport. Nie wybieramy drogi na skróty, żadnej "wygodnej" rywalki, tylko chcemy odebrać trofeum Kuehne. W przeszłości unikała walki z Ewą, ale teraz już nie ma wyjścia. Jadąc do stolicy Węgier byłem przekonany, że doprowadzimy do tej konfrontacji – stwierdził szef Tymexu.

Pochodząca z Zakroczymia Brodnicka pod koniec 2016 roku zdobyła mistrzostwo Europy w kategorii lekkiej, a w maju sięgnęła po tymczasowe (interim) mistrzostwo świata WBO w super piórkowej, pokonując jednogłośnie na punkty Irmę Adler z Bośni i Hercegowiny.

Być może do najważniejszej walki w karierze Ewa Brodnicka przygotowywać się będzie pod okiem Gusa Currena, trenera Tomasza Adamka, z którym obecnie współpracuje w USA Łukasz Wierzbicki. Gus przyleci w lutym na galę do Zgorzelca i ma zostać w Polsce – dodał promotor.

Niemiecka zawodniczka boksuje bardzo rzadko, raz do roku. Od listopada 2015 roku tylko trzykrotnie wychodziła na ring.

Gdyby okazało się, że próbuje wycofać się z przyjazdu do Polski, mamy także plan rezerwowy. Jestem pewny, że w ciągu 90 dni Ewa stanie przed szansą zdobycia mistrzostwa świata – podsumował Grabowski.

W historii kobiecego polskiego pięściarstwa pasy mistrzyni świata zakładały: Iwona Guzowska, Agnieszka Rylik, Karolina Łukasik i Ewa Piątkowska.

podobne informacje

Bell przed walką o pas WBO: wiem wszystko o Brodnickiej

Ewa Brodnicka przygotowuje się do obrony tytułu. "Muszę być mądra"

Promotor o walce Brodnickiej: Bell chce wyszarpać pas

Znamy rywalkę Brodnickiej w walce o mistrzostwo świata