tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wenta na prezesa związku? Kraśnicki: ja już kończę

Bogdan Wenta zapowiedział gotowość powrotu do polskiej piłki ręcznej. Były selekcjoner reprezentacji, a obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego, chce zostać prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Obecnie sprawujący tę funkcję Andrzej Kraśnicki wypowiada się o nim w samych superlatywach.
Kraśnicki: Wenta doskonale zna piłkę ręczną
Artur Siódmiak i Bogdan Wenta (fot. PAP/Adam Warżawa)

Jurasik: bronią mnie wyniki. Plotki? Podobno biję i...

Wenta w niedawnych rozmowach m.in. z WP SportoweFakty i "Przeglądem Sportowym" wyznał, że jest gotów na powrót do polskiego szczypiorniaka. Swoim doświadczeniem chce pomóc w rozwoju dyscypliny i zbudowaniu systemu szkolenia. Chciałby też zostać następcą Kraśnickiego.

Interesowałoby mnie to. To jest oczywiście ogromna odpowiedzialność, np. za zbudowanie zespołu. Ale chyba nie raz pokazałem, że potrafię to robić − mówił na łamach "PS".

Bogdan Wenta (fot. Getty) Otwarci na współpracę z Wentą są członkowie zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Wiceprezes ds. szkolenia Zygfryd Kuchta stwierdził w rozmowie z TVP Sport:Bogdan rozszerzyłby nasze możliwości. Nie widzę przeszkód, by do nas dołączył.

Sam prezes Andrzej Kraśnicki wypowiada się o nim w superlatywach. − Ma wiele cech, które są związane z piłką ręczną, ma doskonałą znajomość tej dyscypliny. Aktualnie jest członkiem Rady Trenerów, zgłosiliśmy też Bogdana do komisji Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. Sądzę, że połączenie funkcji, jakie teraz pełni, z pracą prezesa, na pewno będzie bardzo trudne. Czy możliwe? To już zależy tylko od niego.

Życzę Bogdanowi wszystkiego najlepszego. Ja już kończę, to moja ostatnia kadencja, więc chciałbym żeby moje miejsce zajęła osoba, która ma możliwości i która pozwoli rozwijać piłkę ręczną. Sądzę, że ci którzy będą wybierać, dokonają właściwego wyboru − dodał.

Kraśnicki jest prezesem ZPRP od stycznia 2006 roku. To jego trzecia kadencja. Na stanowisku pozostanie do 2020 roku.

Wenta w latach 2004-2012 był selekcjonerem reprezentacji piłkarzy ręcznych. Pod jego wodzą kadra zdobyła dwa medale mistrzostw świata (srebro i brąz) oraz wystąpiła na igrzyskach w Pekinie. Od 2014 roku ze względu na działalność polityczną pozostaje poza szczypiorniakiem.

Damian Wleklak: musimy skoncentrować się na wyszukiwaniu perełek

podobne informacje

Dzika karta na MŚ dla Polaków? "Będzie o to trudno"

"Rozmowy rozpoczęte". Na pierwszy ogień poszedł...

Oficjalnie: ZPRP przyjął dymisję Tałanta Dujszebajewa

Dujszebajew nadal z kadrą? "Sprawa jest otwarta"