0
3
3

Puchar Króla: nudy na Camp Nou. Barcelona wymęczyła wygraną

FC Barcelona bliżej gry w finale Pucharu Króla. Zawodnicy Ernesto Valverde wygrali w czwartek z Valencią CF 1:0 w pierwszym półfinałowym spotkaniu rozgrywek, ale ich gra daleka była od przyzwoitej. Jedyną bramkę zdobył Luis Suarez. Rewanż za tydzień na Estadio Mestalla.
Leo Messi (P) (fot. PAP/EPA)

Top: najlepsze prezentacje piłkarzy w zimowym okienku (wideo)

Kibice na Camp Nou przespali większość czwartkowego spotkania, bo emocji − zwłaszcza w pierwszej połowie − oba zespoły dostarczyły im jak na lekarstwo. Valencia już na starcie meczu zbudowała zasieki na wysokości swojego pola karnego i nie opuszczała ich choćby na chwilę. Barcelona natomiast nie miała pomysłu na ich minięcie. I tak mecz trwał − gospodarze holowali piłkę, a goście wybijali ją na oślep.

To dlatego najciekawszym momentem pierwszej połowy było zdarzenie z 35. minuty, kiedy próbujący przejąć bezpańską piłkę Sergi Roberto, uprzedzony przez Andreasa Pereirę, trafił rywala stopą w wewnętrzną część uda. 25-latek mógł za to wylecieć z boiska, ale sędzia pokazał mu tylko żółtą kartkę.

(fot. Getty) Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie − Barcelona wciąż za wszelką cenę chciała wejść z piłką do bramki rywala, a Valencia skupiała się na uniemożliwieniu przeciwnikowi tego zadania.

Przełom nastąpił w 67. minucie. Leo Messi przedarł się lewą stroną pola karnego i dośrodkował piłkę wprost na głowę Luisa Suareza, który zdołał trafić do siatki mimo interwencji dwóch rywali. Był to dopiero drugi celny strzał Barcelony w meczu.

Końcówka spotkania nie przyniosła zbyt wielu emocji. Barcelona najgroźniejsze okazje stworzyła sobie po strzałach z dystansu, ale wciąż grała przeciętnie. Nie pomogli jej ani Philippe Coutinho, ani Paulinho, których Valverde wpuścił na boisko w drugiej połowie.

Jednobramkowa wygrana stawia Barcelonę w roli faworyta przyszłotygodniowego rewanżu w Walencji. "Nietoperze", by spełnić marzenie o grze w finale, na własnym boisku muszą pokazać zdecydowanie więcej niż w czwartek w stolicy Katalonii.