tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nie ma mowy o powrocie do kadry. "Każdy ma swoje powody"

– Trzeba szkolić i skupić się na zawodnikach, którzy w przyszłości mają stanowić przyszłość kadry – zauważył Mariusz Jurkiewicz, były reprezentant Polski. W podobnym tonie wypowiada się jego kolega z PGE Vive Kielce – Krzysztof Lijewski. Biało-czerwonych zabrakło na ostatnich mistrzostwach Europy. Kadra nie wystąpi też w MŚ 2019.
Jurkiewicz: nie jesteśmy w stanie grać na dwóch frontach
Krzysztof Lijewski (fot. Getty)

Dzika karta na MŚ dla Polaków? "Będzie o to trudno"

Polscy szczypiorniści postawili się w bardzo trudnej sytuacji po remisie 27:27 w prekwalifikacjach mistrzostw świata 2019. Taki wynik oznaczał drugie miejsce w turnieju w Povoa de Varazim oraz koniec szans na wielką imprezę. Do minimum zostały też ograniczone szanse na igrzyska olimpijskie.

– Każdy z naszego środowiska oglądał ten mecz. Było mi przykro z tego powodu. Temat kadry został zamknięty, staram się robić wszystko co najlepsze dla mojego klubu – stwierdził Krzysztof Lijewski.

– Grałem w kadrze ponad trzynaście lat. Dużo meczów się uzbierało, urazów mechanicznych, które odczuwam do teraz. Trzeba też słuchać swojego ciała – dodał po chwili.

Krzysztof Lijewski: Wenta chce pomóc? Życzę mu jak najlepiej

Wtórował mu Jurkiewicz, który zakończył grę w reprezentacji... kontuzją. – Każdy ma swoje powody. Nie wszyscy są w stanie ogarnąć to fizycznie. Pamiętajmy, że Adam Wiśniewski i Bartosz Jurecki zrezygnowali po igrzyskach, później doszły różne kontuzje. Mnie też wyeliminował uraz, teraz nie jestem w stanie podołać grze na dwóch frontach – stwierdził.

Zawodnik PGE Vive przyznał, że nie do końca rozumie głosy o powrocie doświadczonych zawodników do gry w narodowych barwach. – Co z tego, że kolejny turniej rozegralibyśmy w tym samym składzie? Kiedyś trzeba skończyć karierę reprezentacyjną. Przychodzi taki czas, kiedy trzeba podjąć taką decyzję. Temat wróciłby w czerwcu przy ewentualnym play-offie.

Zdaniem Jurkiewicza należy wprowadzać do gry młodych szczypiornistów. – Trzeba szkolić i skupić się na zawodnikach, którzy mają stanowić przyszłość kadry. Należy zrobić wszystko, żeby gracze wychodzący na parkiet byli ograni na międzynarodowym poziomie – zakończył.

Jurasik: bronią mnie wyniki. Plotki? Podobno biję zawodników

Kraśnicki: Wenta doskonale zna piłkę ręczną
Michał Jurecki: niech wszyscy młodzi wyjeżdżają z Polski
Damian Wleklak: musimy skoncentrować się na wyszukiwaniu perełek

podobne informacje

Mariusz Jurkiewicz odchodzi z VIVE. Z Kielc przeniesie się do Gdańska

PGE VIVE wznowiło treningi. Na pierwszych zajęciach... pięciu graczy

Mariusz Jurkiewicz odejdzie z PGE VIVE? "Decyzja jeszcze nie zapadła"

PGE VIVE Kielce jedzie do Brześcia bez kapitana. Michał Jurecki nie zagra z Mieszkowem