tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

TOP 16 w tenisie stołowym: Li Qian odpadła już w pierwszej rundzie

Li Qian, grająca na co dzień w Siarce ZOT Tarnobrzeg, przegrała z Niemką Sabine Winter 2:4 (6:11, 11:9, 11:4, 12:14, 5:11, 5:11) w 1/8 finału i odpadła z prestiżowego turnieju Top 16 w tenisie stołowym w szwajcarskim Montreux.
Li Qian (fot. PAP/EPA)

Superliga tenisistów stołowych: punkty dla Palmiarni i Morlin

W 2009 roku Li Qian wygrała te zawody (pod dawną nazwą Top 12), a w 2008 i 2010 była druga.

W edycji 2017 we francuskim Antibes reprezentantka Polski odpadła po fazie grupowej. Zwyciężyli Holenderka Li Jie i Niemiec Dimitrij Ovtcharov.

Jak się później okazało z powodu kłopotów zdrowotnych Li Qian wspólnie z trenerem Zbigniewem Nęckiem rozważali wycofanie jej z prestiżowego turnieju Top 16 w tenisie stołowym w szwajcarskim Montreux. Reprezentantka Polski przegrała sobotni mecz 1/8 finału z Niemką Sabine Winter 2:4.

Lecąc do Genewy w samolocie poczułam się źle, a po przyjeździe do hotelu w Montreux okazało się, że mam temperaturę 39,4 stopni. Dlatego też z trenerem Zbigniewem Nęckiem rozważaliśmy wycofanie się z turnieju – przekazała w oświadczeniu Li Qian.

Ostateczną decyzję postanowili podjąć przed sobotnim meczem z Winter, zaplanowanym na godz. 10, po konsultacji z lekarzem szwajcarskim obecnym na zawodach.

Bardzo chciałam wystąpić w turnieju. Temperatura obniżyła się, dlatego zagrałam w Top 16 na miarę moich możliwości. Po meczu zgodnie z zaleceniami lekarza, który zdiagnozował grypę, rozpoczęłam kurację – dodała zawodniczka Siarki.

W tym roku zmieniono regulamin i pierwszym etapem jest 1/8 finału.

W 1985 roku w tej imprezie triumfował Andrzej Grubba.

podobne informacje

Ekstraklasa tenisistek stołowych: Enea Siarka liderem na półmetku

WT: Li Qian odpadła w 1/8 finału debla w Shenzen

DMŚ w tenisie stołowym: porażka Polek z Tajwanem

WT w tenisie stołowym: Polki w ćwierćfinale debla