Ekstraklasa: wysokie zwycięstwo Górnika w ostatnim sparingu

Piłkarze Górnika Zabrze pokonali u siebie dziewiątą drużynę słowackiej ekstraklasy Zemplin Michalovce aż 5:0 (3:0). Dla zawodników Marcina Brosza był to ostatni sprawdzian przed początkiem rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy.
Igor Angulo i Martin Bednar (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Wciąż bez porażki. Górnik zremisował z Partizanem

Na trybunach zabrzańskiego stadionu zasiadło ok. 1600 widzów. Mecz rozpoczął się z 40–minutowym "poślizgiem" z powodu spóźnienia ekipy ze Słowacji. Już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Szymon Żurkowski, a kilka minut później na 2:0 podwyższył Igor Angulo, który zdobył w tym spotkaniu jeszcze jedną bramkę. W drugiej połowie wynik spotkania ustalili Marcin Urynowicz i Łukasz Wolsztyński.

Mimo że było to tylko spotkanie towarzyskie, to już w 28. minucie boisko opuścił gracz gości Milan Simcak, który za faul na Damianie Kędziorze, został ukarany drugą żółtą kartką. Nie oznaczało to osłabienia Zemplina, ponieważ jego skład został uzupełniony o brakującego zawodnika.

Zabrzanie w środę wrócili ze zgrupowania w cypryjskiej Ayia Napie. Podczas pobytu rozegrali pięć spotkań. Pokonali młodzieżową drużynę Spartaka Moskwa 6:2 (4:0), zremisowali z szóstą ekipą ekstraklasy Austrią Wiedeń 1:1 (0:0),wygrali z Kazanką Moskwa (trzeci poziom rozgrywkowy) 4:2 (3:1), bezbramkowo zremisowali z mistrzem i zdobywcą Pucharu Serbii Partizanem Belgrad, a na koniec przegrali z szóstym zespołem czeskiej elity FK Teplice 0:3 (0:1)