0
3
3

Triumf Bayernu na niskich obrotach. "Lewy" oszczędzany

Jupp Heynckes postanowił oszczędzić siły Roberta Lewandowskiego w sobotnim meczu Bayernu Monachium z Mainz w 21. kolejce Bundesligi. Polak pojawił się dopiero w 63. minucie spotkania, które mistrz Niemiec wygrał 2:0. Oba gole padły przed przerwą.
Robert Lewandowski (Ś, fot. Getty Images)

Lewandowski pewny korony? Ubyli mu główni rywale

Lewandowskiego zastąpił w pierwszym składzie Sandro Wagner. To jednak nie on zagwarantował dwubramkowe prowadzenie zespołowi. W 33. minucie Franck Ribery strzelił gola po precyzyjnym uderzenia z woleja. Przewagę powiększył tuż przed przerwą James Rodriguez. Kolumbijczyk po dośrodkowaniu Corentina Tolisso miał mnóstwo czasu, aby przyjąć piłkę na klatkę piersiową i z bliskiej odległości pokonać bramkarza.

Reprezentant Polski na boisku pojawił się dopiero w 63. minucie, zmieniając Wagnera. Nie miał jednak żadnej klarownej szansy, aby powiększyć dorobek bramkowy. Mimo to jest nadal liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi z 18 trafieniami na koncie.

Nabil Bentaleb (L) i Jerome Gondorf (fot. Getty Images) Bayern i długo nic

Lider powiększył przewagę w tabeli nad największymi rywalami. Bayer Leverkusen na wyjeździe bezbramkowo zremisował z Freiburgiem. Rafał Gikiewicz spędził cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy. Bartosz Kapustka nie został powołany do kadry zespołu.

Zawiodło także Schalke, które prowadziło z Werderem od 24. minuty po golu Jewhena Konoplanki. Do wyrównania doprowadził Max Kruse w końcówce spotkania, a w ostatniej minucie zwycięstwo zespołowi z Bremy zapewnił Zlatko Junuzović. Dwie bramki padły po ogromnych błędach bramkarzy – Ralfa Fahrmanna i Jiriego Pavlenki.

O 18:30 okazję do zrównania się punktami z Bayerem i Schalke będzie miał Lipsk. Wicemistrzowie Niemiec zagrają na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach.