1
3
3

Sampdoria remisuje z Torino FC. Emocje w końcówce

Piłkarze Sampdorii Genua zremisowali na własnym boisku z Torino FC 1:1 w spotkaniu 23. kolejki Serie A.
Lucas Torreira (fot. PAP/EPA)

Triumf Bayernu na niskich obrotach. "Lewy oszczędzany"

Przed pierwszym gwizdkiem rywalizacja zapowiadała się ciekawie. Sampdoria w ostatnich trzech meczach zdobyła siedem punktów. Natomiast zespół z Turynu w ostatnich pięciu spotkaniach nie poniósł porażki. W barwach Blucerchiati od pierwszej minuty na boisku pojawili się Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

Gospodarze świetnie rozpoczęli. Już w jedenastej minucie, strzałem z rzutu wolnego gola zdobył Lucas Torreira. Rywale odpowiedzieli dziewięć minut później, Afriyie Acquah uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od defensora Sampdorii i wpadła do bramki. Chwilę później mogło być już 2:1 dla gości. Po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Iago Falque, M'Baye Niang był bardzo bliski zdobycia gola.

Torino FC (fot. PAP/EPA) W kolejnych minutach Torino było znacznie aktywniejsze, a akcje ofensywne M'Baye Nianga sprawiały spory kłopot defensywie Sampdorii. Zespół z Genui nie zachwycał, a w ich grze widoczny był brak pomysłu na akcje ofensywne.

Po przerwie na boisku pojawił się trzeci z Polaków, Dawid Kownacki. Wejście byłego zawodnika Lecha Poznań ożywiło grę gospodarzy. Młody napastnik dwukrotnie próbował strzelić gola głową, jednak defensywa rywali w obu sytuacjach zachowała się bez zarzutu.

W 73. minucie, za faul na Gianluce Caprarim, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Afriyie Acquah. Na domiar złego, kilka minut później z powodu kontuzji boisko opuścił Tomas Rincon. Mimo tych osłabień goście starali się strzelić zwycięską bramkę. W końcówce, bardzo aktywny Andrea Belotti znalazł się w dogodnej sytuacji, ale spudłował.

Sampdoria również miała okazję do strzelenia gola dającego trzy punkty. W doliczonym czasie gry, potężnym strzałem z dystansu popisał się Valerio Verre, ale piłka nieznacznie minęła bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.