Mityng w Karlsruhe: wygrana Lewandowskiego, podium Wojciechowskiego

Marcin Lewandowski z wynikiem 1.46,90 wygrał bieg na 800 m podczas mityngu IAAF World Indoor Tour w niemieckim Karlsruhe. Czwarta na 400 m była Justyna Święty-Ersetic, która czasem 52,79 wypełniła minimum na halowe mistrzostwa świata w Birmingham, które odbędą się w dniach od 1 do 4 marca.
Marcin Lewandowski (fot. Getty Images)

Najlepsza w stolicy. Włodarczyk wygrała plebiscyt

Lewandowski zaledwie o 0,01 wyprzedził Amerykanina o polsko brzmiącym nazwisku Erika Sowinskiego. Z kolei rywalizację kobiet na 400 m organizatorzy przeprowadzili w dwóch seriach. Święty-Ersetic była trzecia w swoim biegu, ale ostatecznie rezultat ten dał jej czwartą pozycję w łącznej klasyfikacji konkurencji. Najszybsza była Szwajcarka Lea Sprunger.

Minimum na marcowe MŚ wypełniła też w sobotę Angelika Cichocka, która 1500 m pokonała w 4.09,58, co dało jej piątą lokatę. Wygrała słynna Etiopka Genzele Dibaba – 3.57,45.

Na wysokim poziomie stał konkurs skoku o tyczce. Zwyciężył wynikiem 5,88 były mistrz świata, Niemiec Raphael Holzdeppe. Pięć centymetrów mniej uzyskał rekordzista globu Francuz Renaud Lavillenie, a trzeci z rezultatem 5,70 był Paweł Wojciechowski. Tę wysokość zaliczył za trzecim podejściem, następnie trzykrotnie strącił 5,78. Żadnej próby nie zaliczył mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Brazylijczyk Thiago Braz.

Szósta w finale biegu na 60 m, z czasem 7,25, była Ewa Swoboda. O 0,15 s szybciej dystans pokonała Niemka Tatjana Pinto.