Finał
Stadium, Taipei Arena
Tajwan

Tajpej: wyrównana walka tylko w pierwszym secie finału

Finał turnieju WTA w Tajpej dostarczył sporych emocji, ale tylko w pierwszym secie. Timea Babos i Kateryna Kozłowa stworzyły dobre widowisko, ale ostatecznie to Węgierka rozstawiona z numerem 4 zwyciężyła 7:5, 6:1.
Timea Babos (fot. Getty Images)

St. Petersburg: Woźniacki odpadła w ćwierćfinale

Babos w drodze do finału wyeliminowała w ćwierćfinale Polkę – Magdę Linette, oddając tylko cztery gemy. W meczu o trofeum z Ukrainką poszło jej znacznie trudnej – przynajmniej w pierwszym secie.

Już na samym początku obie zawodniczki nie potrafiły wygrać gema przy własnym serwisie. Większe problemy z utrzymaniem własnego podania miała Węgierka, która także została przełamana w piątej partii.

Kozłowa prowadziła już 4:2, ale końcówka seta należała do Węgierki. W najdłuższym – ósmym gemie cztery razy dochodziło do równowagi, ale Babos w końcu dopięła swego, doprowadzając do remisu. Od tamtego momentu nie zmarnowała własnego serwisu, przełamując rywalkę przy stanie 6:5 i triumfując w secie.

Druga odsłona meczu nie była już tak emocjonująca. Kozłowa straciła siły i motywację, a jej przeciwniczka nie dość, że zagrywała silnie i precyzyjnie, to tłamsiła Ukrainkę także przy jej serwisie. Ostatecznie drugi set potrwał pół godziny, a przegrana zawodniczka zdołała zwyciężyć tylko w jednym gemie.

Tajpej: walka z uśmiechem na ustach. Kozłowa wygrała wymianę przy siatce