tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bez boksu na igrzyskach olimpijskich w Tokio?

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował o możliwości wycofania boksu z programu igrzysk w Tokio w 2020 roku. Przewodniczący MKOl Thomas Bach zwrócił uwagę na wiele problemów światowej federacji AIBA, od zarządzania po kwestie antydopingowe.
(fot. Getty Images)

Polski "Dzieciak z Kevlaru" rozpoczyna zawodową karierę w Wielkiej Brytanii

Dwa miesiące temu MKOl – nie po raz pierwszy – zapowiedział wstrzymanie dotacji, zarzucając AIB między innymi niską transparentność finansową. W niedzielę w koreańskim Pjongczangu (9 lutego zaczynają się tam zimowe igrzyska) Bach stwierdził, że boks może zostać usunięty z programu igrzysk w Tokio, a także młodzieżowych igrzysk olimpijskich, które w październiku odbędą się w Buenos Aires.

Szef MKOl podkreślił, że jest "bardzo zaniepokojony" obecną sytuacją w boksie, a władze światowego sportu są przygotowane na odważne decyzje. Do 30 kwietnia władze AIBA mają przedstawić kolejny szczegółowy raport ze swej działalności. Międzynarodowy Komitet Olimpijski ma poważne zastrzeżenia między innymi co do kwestii antydopingowych i sędziowskich.

Pod koniec poprzedniego roku do dymisji podał się prezydent międzynarodowego stowarzyszenia olimpijskiego pięściarstwa Tajwańczyk, Ching-Kuo Wu. Zarzucano mu na przykład niegospodarność w dysponowaniu środkami. Jego miejsce tymczasowo zajął Włoch, Franco Falcinelli. Przed tygodniem na nadzwyczajnym kongresie nowym szefem został Gafur Rahimow z Uzbekistanu. Okazało się wkrótce, że jego nazwisko związane jest z przestępczością zorganizowaną w Stanach Zjednoczonych.

Tajpej: walka z uśmiechem na ustach. Kozłowa wygrała wymianę przy siatce

podobne informacje

Walka Giennadij Gołowkin – Saul Alvarez w TVP! Poznaj szczegóły transmisji

Kosmiczny trening Anthony'ego Joshuy. Brytyjczyk wygląda jak bestia

Finał turnieju WBSS w Arabii Saudyjskiej

"Diablo" celuje w mistrzostwo, o Szpilce nie chce rozmawiać