0
3
3

Koncert Juve bez Szczęsnego. Dobry mecz Jaroszyńskiego

Juventus bez wysiłku pokonał na własnym obiekcie Sassuolo 7:0 (4:0). Wojciech Szczęsny 90 minut spędził na ławce, co nie oznacza jednak, że na włoskich boiskach nie zameldował się żaden z Polaków. Kolejny dobry występ ma bowiem za sobą obrońca Chievo, Paweł Jaroszyński.
Sami Khedira celebrujący gola z kolegami z zespołu (fot. PAP/EPA)

Napoli nie liczy na Milika? Chcą napastnika

Historia starć obu zespołów nie mogła napawać optymizmem zawodników Sassuolo. Z pięciu ostatnich meczów w Turynie przegrali wszystkie i stracili aż 10 goli.

Po niedzielnym meczu ten bilans jest jeszcze gorszy. Stara Dama rozbiła rywali 7:0, a o ogromnej przewadze gospodarzy świadczy fakt, ze już do przerwy padły cztery bramki, a dwie z nich zdobył defensywny pomocnik – Sami Khedira. Po zmianie stron, w zaledwie 20 minut, hat-trick skompletował Gonzalo Higuain. Tym samym piłkarze Massimiliano Allegrego powrócili na pozycję lidera, choć niewykluczone, że tylko do wieczora. Wtedy bowiem jedno z dwóch spotkań kończących tę kolejkę rozegra Napoli (na wyjeździe z Benevento).

Po raz pierwszy od siedmiu meczów ligowych, na ławce usiadł Wojciech Szczęsny. Do wyjściowego składu powrócił bowiem zdrowy już Gianluigi Buffon.

Paweł Jaroszyński i Andrea Petagna (fot. PAP/EPA) Piąty mecz w tym sezonie Serie A i drugi z rzędu rozegrał w Chievo Paweł Jaroszyński. Zespół z Werony znów przegrał mecz, ale Polak nie powinien mieć sobie wiele do zarzucenia, bo ponownie spisał się bardzo przyzwoicie. Chievo uległo bowiem na wyjeździe Atalancie 0:1 (0:0).

W pozostalych spotkaniach Udinese zremisowało 1:1 z Milanem, Cagliaro pokonało 2:0 SPAL, a Bologna okazała się gorsza od Fiorentiny (1:2).