tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wojna w ringu, nokaut i piękny gest. Rosjanin pocieszał rywala

W unifikacyjnym pojedynku kategorii junior ciężkiej kibice oglądali ringową wojnę i spektakularny nokaut. Murat Gassijew z przytupem awansował do finału turnieju World Boxing Super Series, stopując w 12. rundzie Yuniera Dorticosa. Kubańczyk podczas konferencji prasowej był załamany, a Rosjanin zdecydował się na piękny gest.
Murat Gassijew (fot. Getty Images)

Polski "Dzieciak z Kevlaru" rozpoczyna zawodową karierę w Wielkiej Brytanii

Mistrzowska batalia o dwa tytuły w kategorii junior ciężkiej od początku była porywającym widowiskiem. Nie mogło być inaczej, bowiem w ringu w Soczi spotkało się dwóch pięściarzy obdarzonych nokautującym ciosem.

Dorticos wyrzucony z ringu

Przewaga była po stronie Rosjanina, ale Kubańczyk miał swoje momenty i potrafił zaskakiwać. Nie był jednak w stanie wyłączyć świetnych lewych haków i podbródkowych.

Bokser z Gorącej Wyspy wykazywał się nadludzką odpornością na ciosy, ale nawet skałę można w końcu skruszyć. Finisz nastąpił w ostatniej 12. rundzie. 24-latek z Władykaukazu trafił kontrującym lewym sierpowym na szczękę i "Doktor Nokaut" padł na matę ringu. Wstał, lecz był zraniony i egzekucja wisiała w powietrzu. Został zepchnięty do narożnika i ogłuszony po raz kolejny i znalazł się poza linami. W tak drastyczny sposób zakończył swój udział w turnieju World Boxing Super Series.

Łzy i piękny gest

Na konferencji prasowej byliśmy świadkami rzadko spotykanych scen. Kubański wojownik, który zostawił między linami sporo zdrowia, ze łzami w oczach opowiadał, iż zawiódł swoich fanów i tłumaczył się z pierwszej przegranej w karierze.

– Jest mi po prostu przykro. Zawiodłem wielu moich fanów na całym świecie. Za mną historyczna walka. Jest ciężko... – opowiadał załamany.

"Iron" nie pozostał obojętny na te słowa. Podszedł do Dorticosa i zaczął go pocieszać. Zgromadzeni w sali dziennikarze skwitowali ten gest brawami.

Gassijew [L] w starciu z Włodarczykiem [P] (fot. Getty Images) Szlagier w finale

Turniej World Boxing Super Series odbywa się w dwóch kategoriach wagowych. W dywizji junior ciężkiej (limit 90,7 kg) Gassijew podejmie Ołeksandra Usyka w decydującej potyczce. Stawką będą wielkie pieniądze, pięć (!) mistrzowskich tytułów, czyli miano czempiona absolutnego, i trofeum imienia Muhammada Alego. Do starcia dojdzie 11 maja w Arabii Saudyjskiej.

Faworytem bukmacherów pozostaje Ukrainiec, który w półfinale pokonał Łotysza Mairisa Briedisa. 24-latek z Rosji znokautował wcześniej w trzeciej odsłonie Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka.

Opowieść sentymentalna. Jerzy Kulej (dokument)

podobne informacje

Walka Giennadij Gołowkin – Saul Alvarez w TVP! Poznaj szczegóły transmisji

Kosmiczny trening Anthony'ego Joshuy. Brytyjczyk wygląda jak bestia

Finał turnieju WBSS w Arabii Saudyjskiej

"Diablo" celuje w mistrzostwo, o Szpilce nie chce rozmawiać