tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zebrali ponad pół miliona na leczenie Golloba

Bal charytatywny zorganizowany przez Stal Gorzów w celu pomocy Tomaszowi Gollobowi zakończył się ogromnym sukcesem. Zebrano 625 tysięcy na leczenie mistrza świata z 2011 roku. To jeszcze nie koniec, bo nadal trwają aukcje internetowe.
Tomasz Gollob (fot. PAP/Urząd Miejski w Grudziądzu)

Gollob wyleciał do Chin. Celem odzyskanie sprawności

Gadżety na aukcje przekazali najpopularniejsi polscy sportowcy – Anita Włodarczyk, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Agnieszka Radwańska. Golloba wsparli też koledzy z toru. Uczestnicy balu mogli licytować m.in. kevlar Krzysztofa Kasprzaka i kask Bartosza Zmarzlika.

TOMASZ GOLLOB (FOT. PAP/TYTUS ŻMIJEWSKI) Gollob przebywa aktualnie w Chinach, gdzie przechodzi eksperymentalne leczenie po upadku na motocrossie. 46-latek uszkodził kręgosłup i jest sparalżowany od pasa w dół. Przeszkadzają mu przede wszystkim bóle spastyczne, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.

Wejściówki na gorzowski bal kosztowały 1000 złotych od pary, bawiło się na nim w sumie 200 osób. Rekordową sumę zebrano na aukcji motocykla żużlowego, który sprzedano za 90 tysięcy złotych.

Kwota zebrana podczas balu zatrzymała się na 624 500 złotych. To jednak nie koniec zbiórki na rzecz Golloba. W internecie trwa wiele aukcji. Aktualnie internauci są w stanie najwięcej zapłacić za kevlar z podpisem Emila Sajfutdinowa – 1825 złotych. Do zakończenia licytacji zostało sześć dni.

Nowy etap Tomasza Golloba. "Jestem dobrej myśli"

podobne informacje

Gratka dla fanów "czarnego sportu". Żużlowe emocje w TVP, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej [TRANSMISJA]

Choroba cywilizacyjna sportu? Dlaczego depresja nadal zabija

Zmarł były mistrz Polski na żużlu

Pawlicki nie kryje wzruszenia. "Tytuł dedykuję bratankowi"