tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Występ Hiszpanii na mundialu niezagrożony

W grudniu 2017 roku pojawiły się wątpliwości co do występu Hiszpanów na mistrzostwach świata w Rosji. FIFA badała sprawę planowanych zmian w tamtejszej federacji piłkarskiej. Okazuje się, że zawodnicy Julena Lopeteguiego nie mają się już czym martwić.
(fot. Getty Images)

Nie(Real)ny kryzys Królewskich. "Czas mniej mówić..."

W poniedziałek rano hiszpański minister sportu i prezes Najwyższej Rady Sportowej przyjęli delegację FIFA. Do Madrytu przyjechała sekretarz generalna organizacji, Fatma Samoura, która powiadomiła, że nie dopatrzono się niczego nielegalnego w planowanych zmianach w piłkarskiej federacji.

Hiszpańscy politycy wyjaśnili, że działania podejmowane wobec federacji są zgodne z prawem, a sprawa wymaga uregulowania. Problemy wystąpiły po zeszłorocznej aferze korupcyjnej z Angelem Marią Villarrealem, byłym prezesem federacji.

Samoura podkreśliła, że poglądy FIFA na sprawę są zbieżne z tym, jak przedstawiają to Hiszpanie i "koniecznym jest, aby tę wyjątkową sytuację, do której doszło w hiszpańskiej federacji piłkarskiej, rozwiązano jak najszybciej z powodu ustalonych przyczyn prawnych".

Makuszewski nie poddaje się. "Powalczę o wyjazd na MŚ!"