tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pierwszy Islandczyk w Lotto Ekstraklasie

Islandzki obrońca Bodvar Bodvarsson podpisał w poniedziałek kontrakt z Jagiellonią Białystok. 22-latek, reprezentant kraju, jest czwartym nowym zawodnikiem pozyskanym w zimowej przerwie przez białostoczan. Z klubem związał się kontraktem do 30 czerwca 2021 roku.
Piłkarze Jagiellonii Białystok (fot. PAP)

Bodvarsson jest pierwszym Islandczykiem w polskiej ekstraklasie. Do Jagiellonii trafił z FH Hafnarfjordur. Nominalnie to lewy obrońca, ale może też grać na środku defensywy. W styczniu ubiegłego roku zadebiutował w reprezentacji kraju. Od tego czasu zagrał w niej cztery razy.

Na lewej obronie ma konkurować o grę w pierwszym składzie z Brazylijczykiem Guilherme i Markiem Wasilukiem.

(fot. Twitter)

Islandczyk jest czwartym nowym piłkarzem tego klubu. W zimowej przerwie białostocki zespół podpisał też kontrakty z dwoma reprezentantami Słowenii: skrzydłowym Dejanem Lazarevicem, który wziął też udział w części zimowego zgrupowania w Turcji, oraz napastnikiem Romanem Bezjakiem. W styczniu umowę z Jagiellonią podpisał też boczny obrońca Jakub Wójcicki (poprzednio Cracovia Kraków).

Najpoważniejsze ubytki w tym czasie, to przede wszystkim Piotr Tomasik (transfer do Lecha Poznań) oraz litewski skrzydłowy Fedor Cernych, który podpisał kontrakt z Dynamo Moskwa.

Umowy z klubem rozwiązali też Ukrainiec Dmytro Chomczenowski i Szkot polskiego pochodzenia Ziggy Gordon, którzy nie znaleźli się w szerokiej kadrze zespołu na obóz w Turcji.

Jagiellonia wróciła ze zgrupowania w Turcji