1
3
2

Watford - Chelsea 4:1. Antonio Conte na wylocie

Trwa kryzys Chelsea Londyn. Po środowej kompromitujacej porażce z Bournemouth (0:3), mistrzowie Anglii przegrali w poniedziałek z Watford FC 1:4 (0:1). Katem "The Blues" był Gerard Deulofeu, który zdobył bramkę i wywalczył rzut karny. Dla Antonio Conte mógł to być ostatni mecz w roli trenera Chelsea.
Antonio Conte (fot. Getty)

Świetna forma Fabiańskiego. Czas na transfer?

Brytyjskie media wieściły jego koniec już w poprzednim tygodniu, pisząc nawet, że szefostwo klubu ze Stamford Bridge znalazło w jego miejsce zastępcę. Nim miałby zostać były szkoleniowiec Barcelony, Luis Enrique.

Co na to Conte? Na jednej z konferencji przed meczem z Watfordem stwierdził, że chce zostać w klubie, a jeśli Roman Abramowicz zaproponuje mu na koniec sezonu nowy kontrakt, to z chęcią go podpisze. Po poniedziałkowej porażce może jednak spodziewać się wypowiedzenia.

(fot. Getty) Na Vicarage Road jego zespół rozegrał najgorszy mecz w sezonie. Chelsea od początku spotkania skupiona była na obronie, ale zawodziła w niej na całej linii.

Spokoju drużynie nie dali ani David Luiz, który pojawił się wyjściowym składzie na mecz ligowy po raz pierwszy od października, ani wspomagający defensorów N'golo Kante i Tiemoue Bakayoko.

Ten ostatni wyleciał zresztą z boiska już w 29. minucie, po tym jak zobaczył dwie żółte kartki za bezsensowne faule. Watford wkrótce wyszedł na prowadzenie, a bramkę z rzutu karnego – dość wątpliwego – zdobył Troy Deeney.

Conte w drugiej połowie próbował ratować wynik wprowadzając Olivera Giroud, ale odcięty od podań Francuz był kompletnie niewidoczny. Nadzieję londyńczykom dał za to Eden Hazard, którego gol w 82. minucie doprowadził do remisu. Radość gości nie trwała jednak długo – trzy minuty później Daryl Jaanmat po świetnej zespołowej akcji przywrócił "Szerszeniom" prowadzenie, a po chwili wygraną zapewnili gospodarzom Gerard Deulofeu i Roberto Pereyra.

Zespół Javiego Garcii czekał na zwycięstwo nad Chelsea aż trzynaście spotkań. Poprzednią wygraną nad "The Blues" Watford odniósł... w 1999 roku.