0
3
3

Bayern w półfinale. Piękny gol Lewandowskiego

Bayern bez wysiłku pokonał na wyjeździe SC Paderborn 6:0 (3:0), a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Tym samym monachijczycy awansowali do półfinału Pucharu Niemiec. Transmisja pozostałych spotkań w w TVP Sport, SPORT.TVP.PL oraz aplikacji mobilnej.
Puchar Niemiec: gol Roberta Lewandowskiego
(fot. PAP/EPA)

BOHATER MECZU: Kingsley Coman

Francuz fantastycznie spisywał się w roli skrzydłowego, był "motorem napędowym" zespołu. Już po 25 minutach miał w dorobku gola i asystę, a jego indywidualne szarże lewą flanką pomagały zdezorganizować defensywę gospodarzy. Miał ogromny udział w tym, że Bayern w tak efektownym stylu wygrał bój ćwierćfinałowy.

Prezes Borussii ostrzega: buntownicy na trybuny!

Piłkarze Bayernu Monachium (fot. PAP/EPA) JAK PADŁY BRAMKI?

19' (0:1) Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Piłka minęła już bramkarza, ale nieczysto trafił w nią Arjen Robben. Kingsley Coman zdołał jednak uprzedzić obrońców i zdobył bramkę.
25' (0:2) Robert Lewandowski fantastycznie poradził sobie z trudnym do opanowania podaniem od Kingsleya Comana i będąc sam na sam z bramkarzem, perfekcyjnie wykończył akcję.
42' (0:3) Joshua Kimmich otrzymał podanie w pole karne i z ogromnym spokojem pokonał bramkarza strzałem w bliższy róg.
54' (0:4) Corentin Tolisso wyskoczył najwyżej ze wszystkich i precyzyjnie uderzył głową obok bezradnego bramkarza.
87' (0:5) Sebastian Rudy odegrał piłkę będąc na wysokości pola karnego, a niepilnowany Robben fantastycznie kopnął prosto w "okienko".
89' (0:6) Po znakomity zagraniu Arturo Vidala, Franck Ribery wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale odegrał do Robbena, który miał przed sobą już tylko pustą bramkę.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

3' Po dośrodkowaniu w pole karne do piłki doszedł Robert Lewandowski, ale z jego uderzeniem głową świetnie poradził sobie bramkarz.
7' Gospodarze błyskawicznie wznowili rzut wolny, po którym padła bramka. Sędzia wskazał jednak pozycję spaloną, co było dość kontrowersyjną decyzją.
56' Na raty próbowali gospodarze. Po pierwszym strzela piłka trafiła jednak w słupek, a dobitka okazała się niecelna.
59' Lewandowski uciekł rywalom i pędził sam w stronę bramki, ale w ostatnim momencie z rytmu wytrącili go obrońcy.
80' Phillip Tietz otrzymał podanie ze skrzydła i mając przed sobą pustą bramkę fatalnie skiksował.

OCENA SPORT.TVP.PL

Robert Lewandowski – 8
Fantastycznie zachował się przy strzelonym golu. Opanował bez problemu niewygodne zagranie od Comana i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza. Poza tym obrońcy często skupiali na nim uwagę, dzięki czemu znacznie więcej miejsca mieli jego koledzy.

Puchar Niemiec, 1/4 finału: SC Paderborn - Bayern Monachium (skrót)
Puchar Niemiec: gol Corentina Tolisso
Puchar Niemiec: bramka Joshuy Kimmicha
Puchar Nieimec: gol Kingsleya Comana