8 Thiago Motta 73'
16 Alphonse Areola
17 Yuri Berchiche

Mocni bez Neymara. Di Maria wprowadził PSG do półfinału

Nie było sensacji w meczu 1/8 finału Pucharu Francji pomiędzy Sochaux i PSG. Faworyci spotkania mieli kłopoty tylko na początku, ale ostatecznie zdołali zwyciężyć. Po hat-tricku Angela Di Marii i trafieniu Edinsona Cavaniego awansowali do kolejnej rundy. Bramkę honorową dla gospodarzy zdobył Florian Martin. W końcówce doszło do nietypowej sytuacji. Kevin Trapp otrzymał czerwoną kartkę i jego miejsce zajął... Dani Alves.
Dani Alves (Fot. PAP/EPA)

Surowa kara dla sędziego za kopnięcie piłkarza

Po pierwszej wydawało się, że mecz ułoży się dla gości idealnie. Angel Di Maria celnym strzałem wykończył dośrodkowanie Kyliana Mbappe. Nieoczekiwanie przed upływem kwadransa rywalizacji do wyrównania doprowadzili gospodarze. Obrona PSG zachowała się niefrasobliwie przy wybiciu piłki i pozwoliła Florianowi Martinowi zdobyć bramkę.

Goście jednak cały czas atakowali i przyniosło to skutki w 28. minucie. Płaską centrę Layvina Kurzawy zamknął przy dalszym słupku Edinson Cavani.

Puchar Francji, 1/8 finału: Sochaux – PSG 1:3. Drugi gol Di Marii W drugiej połowie piłkarze Unaia Emery’ego szybko wybili z głów piłkarzom Sochaux awans do kolejnej rundy. Po dwóch szybkich kontratakach gole strzelał Di Maria. Najpierw wykorzystał podanie Marco Verrattiego, a później dobił próbę Cavaniego.

W końcówce doszło do nietypowej sytuacji. Kevin Trapp został wyrzucony z boiska za faul na przeciwniku poza polem karnym PSG. Trener gości nie miał już zmian, więc na ostatni stały fragment gry w bramce musiał stanąć Dani Alves. Brazylijczyk nie miał jednak okazji wykonać interwencji, ponieważ zawodnik Sochaux trafił w mur.

W środę kolejne mecze Pucharu Francji. O 21.00 Montpellier podejmie na własnym stadionie Lyon. Transmisja od 21:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Puchar Francji, 1/8 finału: Sochaux – PSG 1:4. Trzeci gol Di Marii
Puchar Francji, 1/8 finału: Sochaux – PSG 1:1. Gol Martina
Puchar Francji, 1/8 finału: Sochaux – PSG 0:1. Gol Di Marii
Puchar Francji, 1/8 finału: Sochaux – PSG 1:2. Gol Cavaniego