tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Lewandowski pozwala się chcieć". Polak latem w Realu?

Bayern rozbił Paderborn 6:0, awansował do półfinału Pucharu Niemiec, a jednego z goli strzelił Robert Lewandowski. O Polaku jest jednak głośno także w Hiszpanii, gdzie ponownie powrócił temat transferu napastnika Bawarczyków do Realu Madryt.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images/"Marca")

ZŁOTY BUT: "LEWY" W POGONI ZA KANE'EM. AWANS POLAKA

Kapitan biało-czerwonych trafił na okładkę dziennika "Marca", a tytuł jaki znalazł się na pierwszej stronie w dosłownym tłumaczeniu brzmi "Lewandowski pozwala się chcieć". Zdaniem tamtejszych dziennikarzy dwie z trzech stron bezpośrednio zainteresowanych transferem już rozpoczęły negocjacje.

Te dwie strony to szefowie Realu oraz Lewandowski, a właściwie jego agent Cezary Kucharski. Z kolei trzecia, czyli Bayern, również na siłę nie chce nikogo zatrzymywać w Monachium. Na łamach "Marki" czytamy, że Kucharski gościł w Madrycie pod koniec zimowego okna transferowego i poinformował najważniejsze osoby w stolicy Hiszpanii, że jego klient jest gotowy do przeprowadzki.

"Sam Lewandowski uważa, że po rozegraniu czterech sezonów w Bayernie, może uznać ten etap za zamknięty, ponieważ przynajmniej na ten moment – nie zrealizował swojego głównego celu, którym było wygranie Ligie Mistrzów" – czytamy na stronie realmadryt.pl.

Transfer miałby stać się faktem latem i choć jego ewentualna finalizacja nie należałaby do najłatwiejszych, to "Kucharski nie zawahał się stwierdzić, że snajper liczy jeszcze na ostatni, wielki kontrakt, ale nie ze swoim aktualnym klubem". Obecna umowa Lewandowskiego z Bayernem ważna jest do 30 czerwca 2021 roku, a podpisana została w grudniu 2016.

Robert Lewandowski: nie możemy się rozluźnić nawet na chwilę
Puchar Niemiec: gol Roberta Lewandowskiego
Puchar Niemiec, 1/4 finału: SC Paderborn - Bayern Monachium (skrót)
Puchar Niemiec, 1/4 finału: SC Paderborn - Bayern Monachium (mecz)

podobne informacje

Rekordowy Cristiano Ronaldo. Robert Lewandowski w topie strzelców Europy

"Lewy" w najlepszych "11". Znowu klasa światowa

Grali kadrowicze: świetny Lewandowski, kolejny gol Klicha

Robert Lewandowski doceniony przez "Bilda". To była klasa światowa...