tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Alexis skazany na karę więzienia. "Nie popełnił żadnego przestępstwa"

Chilijski piłkarz Manchesteru United Alexis Sanchez przyznał się do dwóch zarzutów o manipulacje finansowe, których dopuścił się w czasach, gdy grał w Barcelonie. Hiszpański sąd skazał go na 16 miesięcy więzienia i grzywnę o łącznej wysokości 590 tysięcy euro.
Alexis Sanchez (fot. Getty)

RONALDO ZDRADZIŁ PLANY. DO PSG NIE PRZEJDZIE...

Sanchez prawdopodobnie nie będzie musiał odbyć kary pozbawienia wolności, ponieważ w Hiszpanii wyroki do 24 miesięcy zwykle traktuje się jako tzw. "okres próby". Zawodnik został oskarżony o oszukanie hiszpańskiego fiskusa na łącznie 983 tysiące euro, m.in. przez nieprawidłowości związane z zarządzaniem wizerunkiem w 2012 i 2013 roku.

Alexis Sanchez z czasów gry w Barcelonie (fot. Getty) "Choć udowodniliśmy, że Alexis nie popełnił żadnego przestępstwa, za namową doradców postanowiliśmy zaakceptować niesprawiedliwe według nas orzeczenie, aby oszczędzić sobie finansowego i osobistego stresu związanego z męczącymi i przeciągającymi się procesami sądowymi" – napisał w oświadczeniu agent piłkarza Fernando Felicevich.

Dodał, że na decyzję wpłynęły też doświadczenia innych zawodników, którzy zmagali się z podobnymi problemami.

"Obserwując sytuację Cristiano Ronaldo, Lionela Messiego itd., doszliśmy do wniosku, że lepiej zaakceptować tę niesprawiedliwość, abyśmy mogli zakończyć sprawę i uniknąć medialnej i politycznej presji" – napisał Felicevich.

Hiszpański urząd skarbowy poinformował, że nie komentuje poszczególnych przypadków, ale zapewnił, że każdy płatnik traktowany jest jednakowo. Lista słynnych piłkarzy sądzonych za przestępstwa finansowe w Hiszpanii jest coraz dłuższa. Poza Ronaldo i Messim, są na niej również Brazylijczyk Marcelo, Portugalczyk Pepe i Argentyńczyk Javier Mascherano.

Zobacz także "Ibra" odejdzie z MU? Mourinho zabrał głos

podobne informacje

Snajper Manchesteru United zaoferowany Realowi Madryt!

Alexis Sanchez "samotny i znudzony" w Manchesterze United. "Zainteresowanie PSG"

Media: PSG chce gwiazdę United. Transfer w styczniu?

Legenda ostro o Manchesterze United: nawet Messi miały problemy w zespole Mourinho...