tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Błaszczykowski już biega. "To bardzo ważny zawodnik"

Jakub Błaszczykowski doznał kontuzji pleców na początku listopada zeszłego roku i od tego czasu na boisku się nie pojawił. Martin Schmidt, trener VfL Wolfbsurg, zdradził dziennikarzowi TVP Sport Aleksandrowi Rojowi, że wkrótce Polak powinien wrócić do treningów z zespołem.
Jakub Błaszczykowski (fot. Getty Images)

LEWANDOWSKI: W KILKU SYTUACJACH KOLEDZY MOGLI DOGRAĆ

Jeszcze w środę pisaliśmy, że uraz Błaszczykowskiego jest tajemniczy i pod znakiem zapytania stoi występ pomocnika podczas zbliżającego się milowymi krokami mundialu w Rosji. Po przegranym przez Wilki meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen w ćwierćfinale Pucharu Niemiec, trener drużyny z Wolfsburga wlał odrobinę optymizmu w serca kibiców.

Błaszczykowski wciąż ma problemy z plecami, dlatego nie może trenować. Jest poddawany intensywnej rehabilitacji, która ma za zadanie m.in. wzmocnić jego muskulaturę. W tym momencie wygląda to tak, że znów może biegać, jest na dobrej drodze do powrotu do treningów z zespołem. Mamy nadzieję, że nastąpi to za tydzień-dwa – przyznał Schmidt na konferencji prasowej.

Szkoleniowiec Wilków dodał, że Polakowi intensywnie pomagają lekarze specjalizujący się w urazach pleców. – Doświadczenie pokazuje, że tego typu problemy wymagają cierpliwości, powodują ból i uniemożliwiają trening na pełnych obrotach. Brakuje nam go, to dla nas bardzo ważny, doświadczony zawodnik. Najpierw musi jednak wrócić do zdrowia, a dopiero potem do gry.

Błaszczykowski zdążył rozegrać w tym sezonie siedem spotkań w Bundeslidze, strzelając w nich jednego gola. Do tego doszły dwa mecze w Pucharze Niemiec oraz cztery w reprezentacyjnych barwach.

Puchar Niemiec: FC Schalke 04 – VfL Wolfsburg: gol Burgstallera po indywidualnym popisie

podobne informacje

Do piłkarzy Wisły Kraków docierają już przelewy

Na ratunek Wiśle. Poznaliśmy "trzeciego muszkietera"

Jakub Błaszczykowski zachwycił świat. "Prawdziwa miłość"

Pożyczka dla Wisły! Błaszczykowski znów ratuje klub