1:0 1:0 0:1
8.02.2018, 18:00
Polska Hokej Liga, 2017/2018, 39. kolejka

PHL: Cracovia "ożyła" w końcówce, ale przegrała

W najciekawszym meczu 39. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice pokonał na własnym lodowisku Comarch Cracovię 2:1 (1:0, 1:0, 0:1). Drudzy w tabeli katowiczanie powiększyli przewagę nad mistrzami Polski do dziesięciu punktów.
Arkadiusz Nowak, Teddy DaCosta (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Finowie wygrali Hokejową Ligę Mistrzów

Zespół trenera Toma Coolena zrewanżował się Pasom za dotkliwą porażkę w grudniowym półfinale Pucharu Polski. W Krakowie gospodarze wygrali 6:2.

GKS rozpoczął w dobrym stylu. Prowadzenie objął w 8. minucie pierwszej tercji. Patryk Krężołek oddał groźny strzał, który do boku odbił Rafał Radziszewski. Wydawało się, że z tej akcji nie będzie już korzyści, ale pięknym, precyzyjnym uderzeniem z ostrego kąta popisał się Martin Vozdecky.

Bardzo dobrze rozpoczęła się dla katowiczan także druga tercja. Tym razem to Krężołek zdobył bramkę po ładnej akcji Marka Strzyżowskiego i Radosława Sawickiego.

W ostatniej części Cracovia spróbowała odrobić straty i była tego bardzo bliska. Ostatecznie zdołała jednak strzelić tylko jednego gola. Trafił Kasper Bryniczka.

Pozostałe mecze przedostatniej serii gier sezonu zasadniczego w piątek. Prowadzący w tabeli hokeiści GKS Tychy powalczą o zwycięstwo w Oświęcimiu z Unią. Wiadomo jednak, że pierwsze trzy drużyny zakończą tę część rozgrywek na miejscach, jakie zajmują obecnie.

PHL: GKS Katowice – Cracovia. Gol Vozdecky'ego (1:0)
PHL: GKS Katowice – Cracovia. Gol Krężołka (2:0)
PHL: GKS Katowice – Cracovia. Gol Bryniczki (2:1)
PHL: Tauron KH GKS Katowice – Comarch Cracovia (mecz)