Mityng w Madrycie: zwycięstwo Adama Kszczota [wideo]

Adam Kszczot z czasem 1:46.53 triumfował w biegu na 800 metrów podczas mityngu IAAF World Indoor Tour w Madrycie. Drugie miejsca zajęli Piotr Lisek w skoku o tyczce i Michał Haratyk w pchnięciu kulą.
Adam Kszczot (fot. Getty)

Szczęśliwy Duesseldorf. Dwa triumfy Polaków

Zawodnik RKS Łódź uzyskał wynik o 0,06 sekundy gorszy od tego, który osiągnął we wtorek w niemieckim Duesseldorfie. Wystarczyło to jednak do pewnej wygranej. Moc pokazał na ostatnim okrążeniu, na którym wyszedł na prowadzenie i utrzymał je do końca. Najlepszy w finale B był Mateusz Borkowski (1:47.74).

Osiągnięcia z wtorku nie powtórzył Piotr Lisek, który w Duesseldorfie był najlepszy. Wynik 5,80 m dał mu drugie miejsce za plecami Greka Konstandinosa Filippidisa (5,85). Trzecią pozycję zajął Paweł Wojciechowski, który przeskoczył poprzeczkę na wysokości 5,65 m. Robert Sobera nie zaliczył żadnego skoku.

W konkursie kulomiotów najlepszy okazał się lider światowych list Czech Tomas Stanek, który uzyskał 21,69 m. Drugie miejsce zajął Haratyk – pchnął na odległość 20,96 m. Konrad Bukowiecki zakończył zawody na miejscu szóstym (19,48 m). W trójskoku siódma była Anna Jagaciak (13,53 m).

Kolejne zawody z cyklu IAAF World Indoor Tour zaplanowano na 10 lutego w Bostonie. 15 lutego zawodnicy rywalizować będą w Toruniu podczas mityngu Copernicus Cup. Przed halowymi mistrzostwami świata w Birmingham (1-4 marca) rozegrane zostaną jeszcze zawody w Glasgow (25 lutego).

Halowy mityng w Madrycie: Kszczot wygrywa na 800 m!