0
3
3

Puchar Króla: Barcelona w finale piąty raz z rzędu

Finał tegorocznej edycji Pucharu Króla jest już obsadzony. O dołączenie do zespołu Sevilli walczyły Barcelona oraz Valencia. Wynik był sprawą otwartą. W pierwszym spotkaniu Katalończycy bowiem wygrali różnicą zaledwie jednej bramki.
Luis Suarez (L) w pojedynku z bramkarzem Valencii Jaume Domenechiem (P), fot. PAP/EPA/MANUEL BRUQUE

Puchar Króla: pierwszy finał Sevilli

18 punktów (zaledwie dwie lokaty) dzielące oba zespoły w tabeli Primera Division nie przełożyło się na różnicę w jakości gry także w rewanżu, choć to piłkarze z Katalonii byli zdecydowanymi faworytami. Dość powiedzieć, że drużyna Marcelino Garcii Torala poniosła pięć porażek w pięciu ostatnich spotkaniach. Goście nie zawiedli swoich kibiców wygrywając 2:0.

Pierwsza połowa

Barcelona atakiem pozycyjnym, Valencia kontratakami próbowała zaskoczyć przeciwników. Mimo, że ciężko wskazać stronę dominującą od początku meczu, miejscowi byli bliscy doprowadzenia do remisu w ogólnej rywalizacji już w 14. minucie. Powietrzny pojedynek z Gerard Pique wygrał Rodrigo Moreno. Piłka po strzale głową trafiła w poprzeczkę. Pod koniec pierwszej części, po przeciwnej stronie placu gry, Geoffrey Kondogbia dochodząc do pozycji strzeleckiej z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

Simone Zaza (fot. PAP/EPA/JUAN CARLOS CARDENAS)

Druga połowa

To czego zabrakło w pierwszych 45. minutach, pojawiło się w 49. Luis Suarez wpadł w pole karne, zagrywając mocno bitą piłkę przed linię obrony rywali. Akcję zamknął Philippe Coutinho, który wślizgiem strzelił swojego pierwszego gola dla Barcelony. Miejscowi stwarzali zagrożenie pod bramką liderów ligi incydentalnie, lecz za każdym razem byli dosłownie o włos od trafienia.

W 74. minucie Carlos Soler zgrał piłkę głową na piąty metr od bramki Jaspera Cillessena. Piłkę wolejem kopnął Jose Gaya, lecz Holender popisał się wybornym refleksem odbijając strzał. Był to ostatni ofensywny akcent w grze Valencii. Do końcowego gwizdka przyjezdni mieli mecz pod kontrolą. Skład finału będzie tym samym identyczny, jak przed dwoma laty. Wówczas Barca z Sevillą wygrała po dogrywce 2:0.

Finał zaplanowano na 21 kwietnia. Nieznane jest jak dotąd miejsce rozegrania starcia.