97 Daniel Smuga
  Jerzy Brzeczek
  Marcin Brosz

Ekstraklasa wróciła z przytupem. Porażka Górnika

Wisła Płock wygrała 4:2 (1:1) z Górnikiem Zabrze na inaugurację 2018 roku w Lotto Ekstraklasie. Zespół Jerzego Brzęczka, szczególnie w drugiej połowie, pokazał bardzo dobrą grę. Oba gole dla gości padły po błędach bramkarza Wisły.
Jose Kante, strzelec dwóch goli (fot. PAP)

Wiosna czasem weryfikacji. Ekstraklasa wraca na boiska

Faworytem spotkania byli goście, którzy w pierwszej części sezonu spisywali się znakomicie. Przez większość czasu zajmowali pierwsze miejsce w tabeli. Dopiero w ostatniej kolejce w ubiegłym roku spadli na trzecią pozycję. Ich rywal zimową przerwę spędził niżej – na dziewiątym miejscu.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla zespołu Marcina Brosza. W 13. minucie piłkę z rzutu wolnego, z ok. 40 metrów, kopnął Damian Kądzior. Z niewiadomych powodów bramkarz Thomas Daehne, debiutujący w barwach Wisły, wybiegł do piłki, ale nie zdołał skutecznie interweniować.

Gospodarze odpowiedzieli jednak bardzo szybko. Do prostopadłego podania wyszedł Konrad Michalak, który z łatwością wyprzedził Szymona Matuszka i pewnym strzałem pokonał Tomasza Loskę.

W drugiej połowie przy stracie gola ponownie zawinił Daehne. Piłka, którą powinien złapać po rzucie wolnym, wypadła mu z rąk, z czego skorzystał Łukasz Wolsztyński. Płocczanie odpowiedzieli jeszcze szybciej niż w pierwszej części gry. Już po minucie wyrównał Jose Kante.

Kolejne minuty to popis drużyny Jerzego Brzęczka. Na prowadzenie wyszła po ładnej akcji, którą celnym strzałem zza pola karnego wykończył Damian Szymański.

W 82. minucie na skrzydle "urwał się" Giorgi Merebaszwili, a jego podanie na gola zamienił Kante. Wisła mogła wygrać jeszcze wyżej, ale po jednym ze strzałów piłka odbiła się od poprzeczki.